bugün

izmir bornovada bulunan erkek ve kız öğrenci evi/yurdudur. mevlanada ve bornova merkezde erkek küçük park civarlarında da kız yurdu bulunmaktadır. bu kadar tanım yeteceğine göre gelelim bu yurda kayıt yaptıracak arkadaşlara tavsiyelere.

1.yurda kayıt için geldiğinizde gayet güleryüzlü insanlar var.hele bir adet müdür var şahin o.ç * rektörü tanıyorum, şöyle atatürkçüyüz böyle milletvekiliyle yemekteydim dün akşam gibi yalancı şovlar yapar kanmayınız kesinlikle.

2.yurt girişi gece 2 de denmiş olmasına rağmen hayır öyle bir şey yok diyerek girişi 12 ye çekerler sonrada biz öyle bir şey demedik derler.

3.sabahları açık büfe kahvaltı var denir. kahvaltı denilen şey it etinden yapılma salam, kilosu 50 kuruş olan zeytin 3 gün önce yapılmış kalmış olupta tekrar ısıtılan yumurtalı ekmek ve leğenin içinde olan beyaz peynirden başkası değildir.

4.yurtta internet var derler.evet vardır ama 94 kişi 8mbit internet kullanır. arttırın dediğimizdede başka hat çekilmiyor gibi bahaneler türetilir. zaten haftada sadece 3 gün internet olduğu için ve de olduğu günlerdede google açmak bile 12.45 dk sürdüğü için düzenli aralıklarla şahin hanımın kulaklarını çınlatırsın.

5.bazı yurtlarında kayıt olurken günde 8 kere servis var okula der sonra kimse servise binmiyor diyip serviside kaldırırlar.

6.yurtta senebaşında söylenmemiş olmasına rağmen elektrik ve su faturasını sizden alırlar.

7.sinema salonu spor salonu gibi sözler verirler ama ancak yurtta ayaklanma çıkardığınızda bunları yerine getirirler.

8.sene başında hiç bir şey söylememelerine rağmen sene içinde odada kettle gibi elektrikli aletlerin yasak olduğunu söylerler.

9.adınıza ödemeli kargo geldiğinde almazlar.bu yeni kural artık ödemeli gelince önce parasını vereceksiniz sonra kargo gelince biz parayı ödeyip kargoyu alıp size vereceğiz derler buna da tamam dersiniz.kargo gelecek parayı vereyim dersiniz alırlar parayı kargo gelince geri gönderirler birde ben senin para verdiğini unuttum kargo zzaten şurası git al deyip üste çıkarlar.

10.öğrencisinin annesini arayıp telefonda bağırıp küfreden bir şahin bey hanım vardır. annesi çocuğa söyleyince çocuk bu haysiyetsizi arayıp bekle geliyorum yanına konuşacağız deyince nasıl kaçacağını şaşırır.

11. başka bir olay bunu mevlana yurdunda kalan bir arkadaşımdan tamamiyle alıntı yapıyorum. '' ailemle, çok sevdiğim arkadaşlarımla bile zaman zaman aramın bozulmasına sebep olan şahincanı tebrik ediyorum sayesinde ne insanlar var gördük . atatürkçüyüm der vergi kaçırır, kapıda engin deniz ögrenci evleri yazıyordu müfettişler geldi ögenci evleri yazısı kalktı 'engin deniz apartmanı' yazıldı sordugumuzda tabela degişecek dendi bizde yedik . yemek yediğimiz yerin kapısına 'restoran' yazıldı . bir vergi levhası var evet ama 2007-2008 yılından kalma ve restoran için alınan bir vergi levhası, öğrenci eviyle alakası yok. bunlar benim düşüncelerim değil arkadaşlarımıza gelip bizzat kendisi müfettişler gelince 'burayı arkadaşlarla kiraladık' diyin diye tembihlemiş .

12.yukarıda ki olaydan da anladığımız gibi sadece bizi değil aynı zamanda devleti de soymaktadır bu haysiyetsiz insan dışı mahlukat.

ege üniversitesine gelecekseniz bu yurttan uzak durun. yoksa sinir krizleriyle birlikte hem paranızıda kaybedersiniz. sakın Atatürkçü gibi görünmelerine ve yalancı güleryüzlerine aldanmayın uzak durun.

http://www.facebook.com/g...gid=6786049001&v=wall buradaki linktede bazı olaylar var. burdanda bilgilenebilirsiniz.
standlarına koydukları adamlar suratınıza bakmaktan başka bir işe yaramıyor.
Bilgi istiyoruz, ben de orada yaşıyorum.
Giriş çıkış saati nasıl, parmak tarama var, istersen gelmeyin.
Cemaatçi olmadıkları aşikar ama tanıtım konusunda sınıfta kalmıştır.
Hala fiyat alamadım ya, evlat acısı gibi oturdu ya la.
bugün, gece 00:30'da öğrencilerinin şahin müdüre karşı eylem gerçekleştirecektir. bu ilk olmayacak, böyle devam ederse her akşam olabileceği söyleniyor. dik dur eğilme,öğrenciler sizinle! direnengindeniz
Son iki senemi geçirdiğim yurdumdur, özellikle küçükparka yakınlığından hunharca faydalanmışızdır.
Sabah kahvaltıları iyidir. Tabağa istediğiniz kadar yığarsınız, sonra isterseniz bi daha yığarsınız. Karışan eden olmaz. Aslında yukarıdaki eleştirilerden kıllandığım için bi gün çaktırmadan salamın markasını keşfe çıktım, Lezitaydı.
Akşam yemekleri haftalık periyodik tur atar, her hafta bir kere mantı çıkar ki, beni de bu mantı bayar.
Sigara tüttürdüğümüz bahçesi biraz küçüktür.
Odalarda benzer bölümden adamları eşleştirirler, kafa dengi adam bulursunuz, güzel tayfalar oluşur.