bugün

şişesi güzel, tadı güzel, içimi güzel. seviyorum kendisini.
kadıkoy modada güzel bi çay bahçesidir.
biraz tatlı olduğu için kolay içilir ama pek hoşlanmadığım bi biradır. içeceksen adam gibi bira içeceksin (bkz: tuborg)
favori biramdır.
çoğu türk genci behzat ç. sayesinde tanımıştır bu birayı.
Bir arkadaşım behzat ç. 'Nin içtiği içki diyip zorla aldırmasıyla içtim bir keresinde, fena değildi.
Son zamanlarda gördüğüm ,duyulan yapımlara göre efes ve tuborgun gerisinde olduğu söylenen bira. Birde entelektüellikle Bomonti içmenin alakası ne anlayamadım. Keyif birasıdır, dert birası değildir. Evet.
bol bol ermeni bulunan şişli'deki semt. insanları çok seviyeli ve kibardır. istanbul beyefendisi ve hanfendisi insanlar bulunur. Bunun yanında sokakta yürüyen, hayat kadınları ve arkalarından tek başına yürüyen takım elbiseli muhabbet tellallarını görmek mümkündür.
Sıracevizler caddesinde bir kokoreççi vardır ki; kısıtlı imkanlarına rağmen şampiyonla yarışabilir.
tam dizi izlemelik keyif birasıdır.
türkiye'de açılan ilk bira fabrikasının ismi.
sabahtan beri deli gibi verem savaş dispanserini aradığım, girip çıkmadığım sokağı kalmayan, son derece güzel bir semt...
bira donar mı demeyin, denedim donuyor. Alüminyum şişe yapmışlar 125. yıl şerefine. buzluğa atıyorsunuz, 5 dakikada buz gibi oluyor. biraz uzun süre kalınca, bardağa koyduğunuz anda buz tuttuğunu görüyorsunuz. buz gibi bira benzetmesini bildiğin gerçekleştirmişler.
o değil de, 125 yıl, dile kolay. hep var olsunlar.
(#40072245)

Oytuun ah oytuun.
malt dendi mi aklıma gelen ilk şeydir. kokusu, kıvamı, tadı harika. bu topraklarda üretilen ilk bira olması da cabası. hayatı boyunca hiç bomonti içmemiş arkadaşıma ısmarladım geçen gün, önce biraz burun kıvırdı, ehh işte falan dedi ama dün gece evine gittim, dolapta neredeyse bir kasa bomonti vardı. içen vazgeçemez özetle.
şu sıralar dolabımda eksik etmediğim, gittiğim yerlerde de sık sık içtiğim biradır, tadını çok beğendim, mutlu oluyorum bu birayı içerken.
günahtır. evet.