bugün

johnnie walker'ın en içilesi viskisidir. ama ben gibi daha da sertini sevenler için black label içmek mantıklıdır.
johnnie walker'in en pahalı viski çe$ididir. türkiye'de görülen tek örneğinde 390 ytl civarında etiket olmasından mütevellit ancak bakmakla yetinebilmi$izdir kendisine.
kısmet olursa bir gün içeriz.*

edit: imla
pahalı ve nadir bulunan malt viskilerinden 16'sının bir araya getirilip oluşturulduğu johnnie walker ürünüdür. yosun ve süpergeotu kokusuna sahiptir. 93'te en iyi blended whisky seçilmiştir.
tekel bayiilerde fiyatı 399 ytl'dir.
üretimi sınırlı sayıda yapılmaktadır. bu yüzden her şişesi numaralandırılır. dünya çapında bir çok yarışmada 1.lik almıştır.
ideal içim şekli: önce bir yudum soğuk su içip gırtlak temizlenmelidir. ardından balon bardaktan sek vaziyette yudumlanması tavsiye edilir.

(trt 4'teki aöf dersleri gibi oldu lan)
abd'de 3 aşağı 5 yukarı 225 dolara satılan johnnie walker'ın en iyi viskisi.
ing. Mavi etiket
vitrinimde 1 adet 70 lik, bir adette kiloluk çeşitleri bulunan, tattığım en lezzetli viskidir. ağızda bıraktığı tadı uzun süre yaşamak için mutlaka sek içilmeli yanında hiçbir şey yenilmemelidir. ağzı kapaklı değil mantarlıdır. Bu nedenle biraz içtikten sonra muhafaza edilmesi kapaklı şişelere göre daha sağlıklıdır.

özel günler haricinde pek tüketilmemelidir, çünkü 70 lik şişesinin resmi satış fiyatı 500tl dir.

kiloluk olanını ise bulmanız pek mümkün değildir.

içki zevki anlamında sürekli viski içen biri olarak, bu viskiyi içerken artık nasıl tarif ediyorsam lezzetini karşımda duran kardeşimden şöyle bir yorum gelmişti:

"adam içkiyle sevişiyo amk"
orijinal kutusu olağanüstü güzeldir.
bildiğim ve içtiğim kadarıyla viskilerin babası oluyor.

yıllarca almancı dayılarımızın, amcalarımızın bizi bunun kırmızısı ile kandırmışlar. chivas ların, jb lerin jack'lerin yanında bu johnnie walker ın esamesi okunmazdı. tabi ta ki blue olanından içene kadar. yukarıda zaten üstadlar anlatmış nasıl içileceğini birkaç şey de ben vurgulayayım istedim, sakın ha sakın hemen yutmayın. o tadı hissedin, sakın saçma sapan karışımlar ve buz ile zehretmeyin o nimeti, buzlukta iyice soğutun ve öyle için, her yudumunun tadına varın. zorlamayın sakın ha kendinizi, diycem ama o lanete başlayıp, bitmeden şişeyi kapatmak mümkün değildir.
SATIN ALDIGINIZDA KENDISI GUZEL BIR KUTUN ICINDE CIKAR.
kim kaybetmiş ki biz bulalım.

tanım: über viski.
blended sınıfından bir viski. tamamen param var içkisidir zira şişesi geçen sene 570 tl civarındaydı. şimdi ne olmuştur bilmiyorum. tat olarak tabi ki standart viskilerden üstün ama sınıfındakilere oranlara yavan. tam bir prestij içkisi.
(bkz: hiçbir şeyi istemedim seni istediğim kadar)
Bu yaz içme fırsatını buldum. Güzel ve katmanlı bir harman viski. Royal Salute ile yan yana içerek kıyaslama fırsatım da oldu. Fiyat performans açısından Royal Salute 21 daha başarılı. Ama zevk konusunda tek bir doğru yoktur.
Aşırının aşırısı lezzetli ve kaliteli bir viskidir.
Allahım ben seni seviyorum bütün gün dua ediyorum ama sen şeyi ayrı yazmayı bile bilmeyen insanlara veriyosun. Gene de sen bilirsin allahım.*
Cuma cuma nasıl çarpıldım. Ehli müminler bunu beğenmedi mubarek. Haydi bırak onu elinden.
görsel

Pis fakirler.
Güzel viskidir.
en güzel ve yiğit iskoç hatunların memelerinde harmanlandığı için, fiyatı 6.150 lira olan fiski.