bugün

suede'in 10 yıl aradan sonra çıkardığı yeni albümün adı, çıkış tarihi mart 2013. 10 şarkıdan oluşuyor albüm ve zannımca boş şarkı barındırmıyor. şarkı atlamadan rahatlıkla dinliyorum, akıp gidiyor albüm. ilk olarak "sabotage" bir adım öne geçti, sonra bir "always" geldi ki, aldı götürdü beni sanki ait olduğum ama henüz bilmediğim bir yere, tanışmadığım ama çok sevdiğim insanların yanına. kolay kolay ağlamayan şu bünyeyi daha ilk saniyelerde sarstı ve gözyaşlarım yer çekimine yenildi, yeniliyor. ah brett, sevgili brett, sanki bana haykırıyorsun "i will always be near" diye. şarkıların hepsine yorum yapmaya kalkarsam sabaha kadar yazmak zorunda kalacağım sanırım, kısacası hepsi güzel, dinlenmeli.

sadık bir dinleyici olarak şu noktada üzülüyorum; ticari başarısızlıklar güzelim grupların dağılmasına neden oluyor. haklı sebepleri var elbette ki ama işte iflah olmayan müziksever şu bünye ticari açıdan bakmak istemiyor müziğe. neyse ki suede uzun bir aradan sonra su gibi bir albümle tekrar bizimle, olması gereken yerlerde.