bugün

Bazı bölümleri çok güzel bazı bölümleri çöp ötesi.
bir bölüm bile izlemedim ama bana x-files dizisinin veliahtı gibi geliyor.
netflixte izlediğim hatta ve hatta hayatımda izlediğim en iyi dizi diyebilirim. bölümleri birbirinden alakasız lakin biraz felsefik açıdan düşününce çoğu bölümü aynı düşünceye vardıran dizidir. başyapıttır.
Distopya tarzında ingiliz yapımı izlenesi bir dizidir. Teknolojik anlamda uçuk ama enteresan bulduğum bazı bölümleri olsa da, sanal-sosyal insanı tanımlarkenki çoğu tespiti son derece yerindedir.

Evet Kesinlikle, simulasyonların ve simulakrların kuşattığı "hipergerçek" dünyamız ve insanlığın geldiği son nokta aşağı yukarı böyle bir şey olsa gerek.

Fakat özellikle şu içinde bulunduğumuz kapalı ve yağmurlu günlerde üst üste izlememek gerekir. Zira insanı bunalıma sokan bir kasveti ve karamsarlığı var.
Hicbiri birbiriyle baglantili gorunmese de aslinda hepsi birbirine bagli olan 1/2 bolum disinda sevdigim ve netflixcilerden once kesfettigimdir. Korkutur beni olabilitesi.
başka dizileri 1 günde 1 sezonunu bitiren bi naciz bedenim, black mirrora gelince nedense arka arkaya 2 bölümü bitirememiştir. bünyem kaldırmıyor arka arkaya 2 bölüm bu kadar kasveti ve ütopyayı. güzel iş.
27 Aralık itibariyle Bandersnatch'in fragmanı yayınlandığı bir dizidir.

https://www.facebook.com/...rpzujMMXuU&__tn__=C-R

Yarın yayında.
görsel

Eğer bu doğruysa yer yerinden oynar, kalp dayanmaz..

hadi bakalım..

https://www.youtube.com/w...h?v=NO0PAt95OnY&t=30s
bir bölümünün yapımcılığını jodie foster'ın üstlendiği kısa filmler serisi.

hakikaten nerede bu kadın. kaç zamandır gözükmüyor.
izleyince anladığın şey. o yüzden netflix 40 lira.
Çok sarsıcı bir dizi...

--spoiler olabilir--
Hz. ibrahim e zulmeden nemrud u da Allah tek bir sinekle öldürmüştü. 3 sezon 6.bölümü bu anekdotla izleyen anlayacaktır.
--spoiler--
her bölümün altında ergenlerin bir komplo teorisi ortaya attığı saçma sapan bir dizi.
Bu diziyi her kim yapmışsa, rüyalarımı izleyen bir kişi yapmıştır. her bölümünde şoklar içerisinde kaldığım, ya bu benim daha önce gördüğüm bir rüyam diyip, devamında neler olacağını tahmin edecek kadar rüyamdan çalıntı olan netflix dizisi. Bir kaç bölümü gördüğüm rüyalarımla bağlantılı değildi ama çoğu rüyalarımdan çalınmıştı.
Bir arkadaşım sayesinde tanıştığım dizi. Dizi izlemeyen biri olarak her bölümü birbirinden bağımsızlık olduğu için kendine çekti. Başarılı ve önerilir. En sevdiğim bölümü şuan direkt söyleyemem ama black museum bölümünü çok beğendim hala her sahnesi aklımda.
Yalnız filmi de var. Ama onu pek beğenemedim. Adından dolayı sabredip izledim ama yok. Vakit kaybı.
izlediğim ilk ve son yabancı dizi olarak kalıcaktır.
an itibari ile ortamlara 5. sezonu düşmüş olan dizidir. türkçe altyazısı da içinde.
Boş yere abartilan dizi.

Bölümlerin içi dolu değil. Ha eğer bu kadar abartılı sempatizanları olmasaydı, öyle çerezlik izlenirdi. Ama bu haldeyken bi daha izlemem.
uzun uzun bir şeyler yazıcaktım ama vaz geçtim. 5. sezon beni hiç sarmadı bu sefer. daha önceleri düşünmemi, sorgulamamı sağlayan konular olurdu, bazen "hassiktir yaa" derdim ama bu sefer olmamış.
görsel
O kadar haklısın ki.
Sıçışlarda olan ilk 3 sezonu güzel dizi.

5. Sezonu yeni çıkmıştır.

--spoiler--

ilk bölüm konu olarak güzel eyvallah da Ulan insanları zorlaya zorlaya gay zenci yapacaksın netflix.

--spoiler--

Edit: hepsi yarrrrak gibi.
5. sezonu yayınlanmış ve o yayınlanma ne güzel bir yayınlamaymış.

Bu sanal gerçeklik tüm dünyaya yayıldığında ya cenneti dünyada yaşayacağız, suç oranlarını sıfıra düşürüp, herkes mutlu farklı ve keyifli bir hayat sürecek ya da cehennemi iliklerimize kadar yaşayacağız, sanal gerçeklikten çıkışın olmamasıyla. Bir de ölümsüzlük ilacı verdiklerini düşünsenize, bildiğin sonsuz cehennemi yaşatabilir bu teknoloji insanlara.
Sonradan çok fena boka saran bir teknolojik gelişmeyi konu alan bir bölüm varsa tavsiye edebilir misihshashjah.
Teknoloji etrafında dönüp duran dizi. Fena değildir, eh iştelik.
görsel

game of thrones son sezon faciasından sonra tek umudumuz bu diziydi. Bu da bozmuş. Diğer sezonlar metal head harici baya sağlamdı bölümler ama bu sezon aynı tadı alamadım bir white christmas bir san junipero tadında bir bölüm beklerdim açıkcası. S05e02 yaklaşmıştı biraz. Zaten imdb puanlarından durum anlaşılıyor.
5. sezonda, çoğunlukla, diğer sezonlardaki şaşkınlıklarımı yaşayamadım. Nedenini bilmiyorum, ya bu sezon gerçekten kötüler, ya da ben konuya alıştım ve çok ekstrem bir olay bekliyorum artık. ilk bölümde biraz dikkatimi çekmeyi başardılar ama ben favorim olan 2x2 gibi bir bölüm bekliyorum black mirror’dan.
güncel Önemli Başlıklar