bugün

hiç ağızdan çıkmasa daha hayırlı olacak cümledir. madem söylemeyeceksin neden birşey söyleyeceğini söyledin diyesi gelir karşı tarafın. aslında çok ısrar etmezseniz biraz sonra kendi kendine dökülüverecektir.
karşındakinin aslında birilerine söylemek için içi içini yerken seni gıcık etme dürtüsü ağır basıp da söylediği, arkanı dönüp gitme isteği uyandıran itici sözdür.
ısrar ederseniz -yok yok vazgeçtim, söylemiycem banane, unuttum gibi cevaplar vererek daha da sinir olmanızı sağlayan triplinin önde gidenidir.
vurun ağzına bi tane, daha da diyemesin.
en gıcık olduğum söylemlerden biri. birde bunun şöyle versiyonları vardır.

-bir şey diyeceğim ama kızmayacağına söz ver.

-söyleyeceğim ama kızacaksın diye korkuyorum.

-söylesem mi bilemedim şimdi.

vs vs vs.
ısrar bekleyen insan hareketidir. ya da söylememesi gereken bir şeyi içinde tutmakta zorlanıyordur.
"sonra söylerim" diye devam eden itici cümle.
ısrar bekleyen insan cümlesidir.
(bkz: gösterip elletmemek)
umursamazsanız kesin söyleyecektir.
gerçekten bak genelde öyle olur. hatta tam söyleyeceği an siz atağa geçin "du bi dakka az işim var önemli değilse sonra şaapalım" deyin. az eğlenin lan.
böyle insanlar kesin önemli bir şey söyleyecektir ya da tek amaçları sizi sinir etmek, meraklandırmaktır. en sevdiğim insanlardan biri sürekli yapar,yapmaya da devam edecek ne güzeldir ki rabbim bana peygamber sabrından bir nebze olsun hediye etmiş !
ortaya bir laf atıp devamını getirmeyenlerin kullandığı tabir.
türkçe'nin amına koyan kızdır. bir şey diyeceğim, neyse boşver demek varken dilimizi katletmekte hiçbir sakınca görmemiştir.
söyleyecek bir şeyi kalmayıp, laf altında kalmak istemeyenlerin söylediği cümlelerden biridir. arkadaşlar senelerin lafbazıyım ve emin olun böyle bir şey söylediğinde birisi 95% ihtimalle bi bok söylemeyecektir aslında. 5% ihtimal ise; düşünün sizin hakkınızda ne biliyor olabilir? ha bir de bunların şöyle farklı bir versiyonları vardır.

+cenk abi geçmiş olsun hastaneye kaldırmışlar. hayırdır noldu?
-sağol kardeşim. safra kesesinde sorun vardı.
+ooo hortumu soktular desene zhe zhe zhe, oral mı verdiler anal mı verdiler abi zhe zhe.
-şimdi ben sana bişey sokucam görücen sen
Merak uyandıran cümle. Evet.