rusya liderli putin'in açıkça söylediği sözdür. bundan sonra akp düşünsün beyler. siktiredin. bizden çıktı. return the base. over.

http://www.hurriyet.com.t...rkiye-aciklamasi-40022247
adam gibi yerinde bir açıklamadır, onlar bile anlamış bizim hükumetin ne mal olduğunu.
solcuları sevindiren haberdir.

sonuçta ikisi de akp karşıtıyız deyip ülkeye zarar verme sevdasında.

zaten aklı başında, ülkesini seven bir insan da,

böylesi bir açıklamaya inanıp sazan gibi atlamaz.

arkadaş adam tabi ki senin başındaki lideri sevmeyecek,

çünkü o korkak liderler ve karşısında titreyen bir türkiye yok artık.

ona bozulmuş olmasın?

bir düşünün isterseniz "süper akıllı" kardeşlerim.
siktir lan neden o zaman iş adamlarına ve öğrencilere baskı uyguluyor polisleriniz.

şuna atlayan vatan hainleride olacaktır ya ne diyim

tanım : putinin eylelmelriyle çelişen beyanı.
dünya basınına bizim halklarla bir sorunumuz yok hükümetlerle sorunumuz diyor, açıkça politika yaptığını herkez görüyor. tabikide putin türk halkını sevimiyor. böyle demese gerekiyor. biraz bizde dış dünyaya politaka yapabilsek keşke.
Onu bunu bilmem , gaz-uçak felan hiç sikimde değil...
Rus kızlarına am-bargo koyarsa işte o zaman türklerle sorunu olur.
suriyedeki türkmenleri bombalarken öyle demiyordun ama nataşa evladı seni. Sabrımızı zorlama haddini bil moskof iti.
Şimdi sizde " bizim sorunumuz Rusya ile değil putin le", yada onu bırak " bizim sorunumuz Rusya ile değil sadece sinirimizi geçen uçak la" deseniz, Rusya dan bizim yukardakiler gibi zırtdo açıklamalar gelirmi?

Hiç sanmam. Çünki bizde öyle dibine yanık bir muhalefet varki zaten 13 yıldır düşmana gerek yoktu. Size söyleyeceğim; hainsiniz, dünyada tek eşiniz ve benzeriniz yok.
tayyip erdoğan'ın durduk yere milletin iç politikasına karışarak yaptığı açıklamalarla, putin'in söylediklerini bir tutan kişilerin anlamadığı açıklamadır.
hükümet türkiye cumhuriyeti hükümetidir. kısacası oy veren vermeyen hepimizi ilgilendirenlerindir. başbakan olunca aldığı kararlar ya da uyguladıkları sadece %50 lik ak parti seçmenini mi kapsıyor? nasıl bu kadar beyin fakiri olabiliyorsunuz allah aşkına?

muhalif olacam diye aptal oldunuz iyice. Ülke bizim ülkemiz yönetenler bizim yöneticilerimizdir. türkiye cumhuriyeti sevsek de sevmesek te ak partinin tek partili iktidarı ile yönetilmektedir.

şunu asla unutmayın beyin fakirleri;

bu olay yılmaz özdil' in bir günlük köşe yazısında hırlayacağı bir olay değil.
bu olay hepimiz hrant dink' iz olayına da benzemez.

%50 lik kısma koyun diyen muhalefet için muhalefet yapan sığırlar var ya, onlar o koyunlar ile aynı kafadalar işte. bu iki kesim böyle devam ettikçe bizden bir sik olmaz.

son olarak;

bizim ülkemize neyine amına koduğumun demokrasisi?!?! acı ama gerçek. evet evet geri kafalıyım, kafatasçıyım, faşistim. verin eksimi beyin israfları sizi!!!
iç rahatlatan açıklamadır.
Umarım intikamları çok çok kişisel olur.
akıllı adamın hali başka
halkın % 50 sinin nefret ettiği
sktri b*ktan bir hükümet yüzünden koca ülkeye neden düşman olunsun ki.
Algı yönetmek için verilen bir demeçtir.
entrileri okudumda bazı malların neden bu kadar mal olduğunu anladım
la düne kadar ayakkabı kutulu reyizle putini kanka etmeye çalışıyordunuz
basacam lan uydudan çektiğim fotoları deyince nesrin topkapı gibi kıvırmaya
başladınız, noldu ya la sizin şu birlik işleri, yalan mı oldu. ah ah ah dincin
ipiyle kuyuya inen daha da ışığı göremeeez, göremez, göremez.
bir türk olarak yüreğime su serpen açıklama. aman ben de putin bana laf sokuyor sanıyordum da korkuyordum hükümetleymiş meğersem derdi.
BiR TÜRK OLARAK EN DOĞRUSUNU DUYDUĞUMA SEViNDiĞiM AÇIKLAMADIR.
Doğru düşünce yapısına sahip insan. Şu güne kadar herkes bu kafada olsaydı savaşlar belki de en aza inerdi. Başta bulunanların savaşları, halklara büyük acılar yaşatmazdı.
türk çalışanlar sınır dışı edildikten sonra ve hava limanında yapılan zulumlerden sonra inandırıcılığı olmayan beyan.
iğrenç mi, komik mi karar veremediğim putin açıklaması.

Kırım'ı ilhak eden, revan ve karabağ'ı ermenilerle işgal eden, doğu anadolu'da on binlerce türk'ü katleden, kazakistan semey'de atom bombası patlatan, ahıska-karaçay-kırım türklerini sürgün adı altında ölüme gönderen soykırımcı piçlere bak sen!

Dertleri yüzyıllardır türklerle. Ama unutmasınlar ki rusları korkutan titretip moskova'yı yakan devlet giray ve hem komutanı hem karısı dilara bike ile oğulları büyük turancı gazi giray türk'tü! (Devlet giray ve evdeşi dilara bike de turancıdır. Bütün türkleri birleştirmesi hedeflenen Don-volga kanal projesinin en büyük destekçileridir.)

Doğu cephesinde destan yazan ve bu topraklara ömrünü adayan kazım karabekir, basmacı hareketi önderi enver paşa ve bakü'yü kurtaran nuri paşa da türk'tü!

Karapapak türklerini örgütleyen, düşmanlara korku ve dehşet saçan, rusların adını duyunca zangır zangır titremelerine neden olan mihrali bey de türk'tü!

100'den fazla ermeni'yi tek başına öldüren kahraman mübariz ibrahimov da türk'tü!
inanmadığım iddiadır. madem öyle o zaman neden Türkmenlere saldırıyorsun derler adama.
(bkz: bizim için bir mahsuru yok)
Öğrencileri sinir dışı etmesiyle birlikte asil manasi anlasilmis olan rusya baskani aciklamasi.
lan mercimek beyinli hükümet dediğiniz iktidar dediğiniz şeyi kim oluşturuyor kimin seçimiyle meydana geliyor onu bana söylesenize bi.
Tarih boyu ruslar Türklere (tüm türk altay halklarına) nefret etdi . Azerbaycanda yaşayan biri olarak sizden daha iyi biliyorum Rusyayı . Ruslar Azerbaycan türklerine 1918de ermeniler ile birlikde soykırımı yapdı, 1937 de Azerbaycanında Orta Asyanın da ve Kafkas halklarının öncül-ziyalı insanları, bilim adamları sibiryaya sürüldü, 1990larda 20 ocakda Baküde silahsız sivil insanları katl etdi, Hocalıda 326'cı rus alayı soykırımı yaptı. Kazakistanda ve diğer türk devletlerinde de benzeri olaylar oldu...
Hükümet, " bizim sorunumuz Rusya halkı ile değil, putin le dir" dense ruslar da sizin gibi " rahatlatan açıklama dir " dermiydı?

Öz hava sahasını meşru halde savunmuş hükümete karşı yapılan büyük haksızlıktır.

iftira ve kutuplaşmayı dış meselelere taşıyan vatan hainidir. Buyurun, sözlüğün bir kısmı savaş halinde Rusya dan yana olacağını söylüyor.