bugün

Onlar bizi asırlardır sevmediği için.

Nedense ümmetçilik bizim Türkiye'de var amk. Elin arabına sorsan arap milliyetçiliği yapar, neden? Çünkü islamiyet Araplara inmiştir, ümmetçiliği arap milliyetçiliği olarak görür..
ülkelerine faydaları olmamış, bir çoğu cahil olan ülkenin tüm salgın hastalık haritasını değiştiren ve su çiçeği, kızamık gibi hastalıkların yeniden salgın boyutunda başlamasını sağlayan ekonomik olarak bir değer katmayıp, cebimizden ağırlanan, kendilerine tahsis edilen alanlar dışında süratlen içimize nüfus eden ve siyasilerden bu konuda destek gören siyasi amaçla ülkemize sokulmuş olmaları zaten yeterli sebeplerdendir.
aralarındaki istisnalar hariç sevilecek bir tarafları olmadığından. isteyen ırkçılık olarak alsın isteyen hümanizm eksikliği desin isteyen empati yoksunluğu çokta dert değil. o aklınca ümmetçilik yapanlar bundan sonrasını okumasınlar zamanlarını boşa harcamasınlar.

erkekleri toplum içerisinde yaşamaya alışık değiller. veya kendi toplumları gereği böyleler ki bu akla daha yatkın çünkü denk gelinenlerin neredeyse tamamı tek tip hal ve hareketler içerisinde. toplu taşımalarda avazın çıktığı kadar bağırarak telefon ile veya yanındaki ile konuşulmaz. yediğin şeylerin çöplerini yüzlerce insanın ortasında iken yere atmazsın. etrafında hiç insan olmasa bile atmaman lazım. 5 metre ilerisinde çöp konteynırı varken bile yerlere atıyorlar. elinden geldiğince temizliğine dikkat etmen gerekir ki bu en başta imanının gereğidir. sokaklarda parklarda kalanlar hariç bildiğin parası olan hemde bayağı parası olan suriyeliler ile iş yapıyoruz sürekli. burada suriye ekmeği dedikleri bizim lavaş dediğimiz şeylerden üretiyorlar işletmeler açıp. onlarda bildiğin bizim gibi elektriği suyu doğalgazı olan dairelerde yaşıyorlar banyo imkanları var her daim ama onlarda aynı. vicdan olarak fazla gelişmemişler kediye köpeğe eziyet etmekten sapıkça zevk aldıklarını birkaç kez kendi gözlerimle gördüm. tartıştık bayağı bildiğin o beni anlamıyor ben onu ama öfkenin dili ortak malum. hatasını anlayıp dönenlerde oldu ama o da vicdandan değil dayak korkusundan.

ve en önemlisi mülteci olarak yaşadığın bir ülkenin kadın bireylerini taciz etmemeye özen göstermen lazım. hadi biz erkeğiz yukarıda saydığım şeyleri bir yere kadar görmezden geliriz ama şu elleri ayakları gözleri ve ağızları biraz durmak zorunda. şimdi insanlar ümmetçilik yapıp aptal aptal konuşuyorlar ancak bu insanlar burada kaldıkça daha cesaretlenecekler ve sayıları itibari ile illa ki bu ümmetçilik yapanlara da değecekler bir yerlerde. işte o zaman bugün yaptığınız goy goylar aklınıza gelir ve bugün canı yanan insanlar ile empati kurabilirsiniz inşaallah.
Kendi ülkesinde savaştan kaçan adamların nesini seveyim.
bütün avrupa sevmiyor. yalnız değiliz.
seven var ise bunları (gerçi küçük burjuva, sonradan görme kapitalist patronlar çok seviyor, maaş dışında 0 maliyetli köle olarak kullanıyorlar) sevdiği ile sittirsin gitsin suriye'ye.
sorunun cevabı entrynin içinde gizli.
" gittiğim yere nasıl uyum sağlarım ? " diye bir düşünceleri olmadığı için. halen eteklikle geziyor erkekleri.
kaldırımın ortasından inek gibi yürümeler, götünü yırtarcasına telefonla ve birbirleriyle konuşmalar.
plajlarımızda nargile içerek kadın kızları kesme edepsizlikleri de başka.

görsel
Entegre olamayacaklar bundan yani.
içlerinde terbiyeli olanlarını yani severim. Ha terbiyesizlik yapan da denk gelirse yurdum insanına nasıl davranıyorsam onlara da öyle. Adam ayırmam. Yaşasın Adalet. Neyse o. Sevmekle iş bitmiyor herşey hallolmuyor bunu anlayamadık hala. Saygı sevgiden önce gelir. Kurallara uymayan birini seviyorsunuz diye adabınca tektir etmiyorsanız, sevmenizin bir anlamı kalmaz. Ne derler bizde; "sevildiğini bil şımarma".
Çingeneye benzedikleri için olabilir.
Arap oldukları için. Araplar adam olsaydı o kadar peygamber hep onlara inmezdi
ah canım sevenler varmış!açın evinizi onlara,maaşınızdan ayirin onlara biraz!efendim?yok o kadar olmaz mi?ee kuru kuruya sevgi mi olur gülüm?merak etmeyin onlara taninan ayricaliklar zaten dolayli yoldan sizin kesenizden gidiyor! peki siz seviyorsunuz onlar da sizi seviyor mu?sevse kaç yazar!
Ben hatay’lıyım içlerindeyim yani.çogu ne düşünüyor biliyor musunuz soylim size!avrupadan gelen paraları türkiye cebe indiriyormuş! ne kadar minnetarlae değil mi?onu derken de elinde ziraatin bankamatik kartı vardı! Ulan orda onun boğazına yapışsam!!!! Yok yapamiyorum haksız duruma düşeriz!
Hiç sevmezdim arabı,kürdü
Geldi çadırı yanıma kurdu...