bugün

fatih tezcan reisin bugünkü videosunda ata olmasa olmazdık diyen güruha söylediği sözlerdir. söylediklerini düşündüm biz 1000 yıl önce burada vardık ata 100 yıl önce buralardaydı haa o olmasa olmaz diyenlere de atanın yerine başka komutan çıkar ülkeyi savunurdu. evet..
Gereksiz saçma tartışmadır.
Öncesinde vardık da atatürk yaptıklarını yapmasa ondan sonra olup olmayacağımız tartışmalıydı sorun o zaten.

Gerçi fatih tezcan açıklamasıymış kime ne anlatıyorsak.
fatih tezcan'ın bazılarını ütü paket yaptığı sözleridir. bunların dedeleri de böyleydi, tariyimizi son yüz yıldan ibaret zannederlerdi. gerçekten çok yazık.
Beyin yerine fasülye tanesi taşısanız daha mantıklı şeyler söylersiniz.
Fatih tezcan nemalandığı yerlere sinyal çakmış yine...
fatih tezcanın amk sana bisey olmasın koçum! dedirten laflar.

şşşt aktroller! süslü aktroller hele bi gelin şöyle bakim.
https://m.uludagsozluk.co...belediye-personeli/bugun/
Önemli olan ne kadar kalıcı olduğun değil kalıcı olduğun süre boyunca ne bırakabildiğin.

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.
ve o zaman da "da"yı ayıramazdık, hiç gelişmeden hala varız.
Sik vardın amk dedelerin istanbul a giremezdi yamalı donunla yırtık çarığınla köyünde tezek eşeliyordun.
doğru önermedir. atatürkçü arkadaşlar neden bu kadar sinirlenmiş anlayamadım. diyene değil fikire bakacaksın.
mal beyanı. Osmanlı yok olmadan önce Atatürk de bu topraklarda yaşıyordu. bu topraklar=vatan toprakları. Yunanistan türk toprağıydı bir zamanlar. (bkz: Neo osmanlıcıların Osmanlı topraklarını bilmemesi)
dua et m. kemal gibi biri ciktida ortayada, ataturkten sonrada olmani sagladi.
aristo sözünü anımsatarak diyorum ki kimse size yoksunuz demedi. diyen varsa dar kafalıdır.
"ama yarı aç ve cahil yaşıyorduk" cümlesiyle bitmesi gereken hede.
1000 yıl öncesini bilmem ama yükünü tuttuğu akp hükümetindenden sonra kaçacak.
Atatürk te bunu bildiği için kurtuluş savaşını başlattı zaten arap artığı seni. istese vahdettin in yaveri olmayı sürdürür amerikan mandası yönetiminde dolgun bir maaşla keyfine bakardı.
halk arasında 12 den vurmuş denen sözlerden biridir..
B12 neye yarar?

Benim yaşım 45, bu kadar zamandır yaşıyorum,
Farz edelim ki bugün çatıdan düşen bir kiremit kafamı yardı, yada daha ekstrem olsun, dağda başıma birşey geldi, tesadüfen oradan frank lucas geçiyorken beni görüp kurtardı,
Frank Lucas olmasaydı ben de olmazdım dersem haklı olurum, benim 45 yıldır yaşıyor olduğum, yıllardır aynı yerde yaşadığım gerçeğini değiştirmez, ama Frank Lucas olmasaydı orada ölmüş olurdum.
Türkler olarak 1000 yıldır bu topraklarda olmamız başka birşey, Atatürk olmasaydı olmazdık demek başka birşey,
Atatürk olmasaydı olmazdık,
Ama Mustafa Kemal olmasaydı onun yerinde belki başka bir komutan olabilirdi, o zaman ulu önder Mustafa Kemal Atatürk değil belki nazım hikmet Atatürk olurdu, ama Atatürk mutlaka olurdu, çünkü Atatürk bireyin soy ismi değil kurtarıcıya verilmiş olan sıfattır.