bugün

öldürmeden süründüren kaza tipi.

"embesil bir oğlan çocuğu yüzünden sağ elim kullanım dışı, baldırım şişti, dizlerim yarıldı. sinirim sonsuz, acım dinmiyor. ne kadar alır iyileşmem,bir hafta on gün ? solak da değilim zor yazıyorum. ağlıyorum görenim yok. en kötüsü en çok duymak istediğim ses en uzak gezegende sanki. eğer bir telefon kadar yakın değilsen sen kimsin ki. özledim çok."
genelde çocukken sık sık yaptığımız kaza türleridir.mesela yokuş aşağı inerken takla atmak gibi.
üç dört saat önce başıma gelen olaydır. aptal bir esnafın elbise askılıgını yola koyması ve benim bunun yanından geçerken rüzgardan dolayı üstüme devrilmesi sonucu yere kapaklandığım durumdur. verilmiş sadakam varmış ki arkamdan gelen araba yavaş geliyordu. götüm ağrıyor hala.
dehşettir. hele ki hızlıysanız bi yere bodoslama girdi iseniz bisikletinize çarptığınız yere ve şansa ana bacı sövmek kaçınılmaz olur.
küçükken yapılan kazaların başını çeker. yaralarımız az kabuk bağlamadı.
direk vucuda darbe alındığından, çok kötü sonuçlar doğurabilecek kazadır.
(bkz: damdan düşeni getirin bana)
yokuş aşağı hızla giderken, dalgınlıkla ön frene abanmak sonucu gerçekleşen bir kanatsız uçma hadisesidir. sürücüye hangi freni ne zaman sıkmaması gerektiği hususunda okkalı bir ders verir.
irili ufaklı bisikletten düşme vakalarıdır.

dün akşam ki vakada gözümüzü hedeften yani önümüzden ayırmamak gerektiğini ve tramway yolundan çok kısa sürelide olsa gitmemek gerektiğini acılı bir şekilde anlamış oldum.

http://www.bisikletforum..../agir-kaza-yaptim.123804/
muhtamelen trafikte sadece kendisinin olduğunu sanan gerizekalı sürücülerden kaynaklanır.
bisiklet kazasının, fotoğraf karesine yansıyan ilk anları:

görsel
2 yılda 258 bisiklet sürücüsü trafikte hayatını kaybetmiş.

https://www.birgun.net/ha...-hayatini-kaybetti-320391
dizde mutlaka iz bırakacak kazadır. 30 yıl sonra bile hatırlanır.
7 yaşımdayken yokuş aşağı yuvarlanarak geçirdiğim kazadır.

Kafamın 3 yerinden kazıyarak dikiş atılmıştı, acısını hala hatırlıyorum. En berbat tecrübelerimden biridir...
çocukken maddi hasarlı olarak geçirdiğim kazadır. bayır aşağı saldım (o zamanlar mahalle kavramı var tabi mahallede bisiklet sürüyoruz tüm çocuklar) frene basmadım. köşeyi dönerken karşı yönden gelen bisikletle çarpıştım. diğer çocuğun bisikletinin tekeri havadaydı. ben de havadaydım tabi bir süre. sonra düştüm biraz acıdı falan kalktım. ama karşı bisiklet pert oldu. benim sadece zincir attı.

bir çeşit kazadır.
Genelde bekaret kaybı ile sonuçlanır.
güncel Önemli Başlıklar