bugün

güzel bir şey olsa gerek. başıma hiç gelmedi.
sürekli bakışa maruz kalınan ve heyecanlandıran bir durumdur. acaba yakışıklı birine mi benzetiyor yoksa sıradan birine mi diye düşünmeme sebep olduğunu hatırlıyorum. fakat sonuç hep hüsran.
kötüdür. nedense hep tipsizlere benzetiyorlar.
anne dışındaysa çok sinir bozan durum.
Sinir bozucudur. Biri de çıkıp 'benzemez kimse sana' demiyor.
Dünyanın en boktan şeyi . insanların gözünde kendiniz olamıyorsunuz .
Artık cidden sıkıldığım olay. Ya ben buke* değilim. Of.

Edit: hatırladım. Fulya zenginer'di.
(bkz: beddular - yolda birine benzetilmiş bakışlarına maruz kal inşallah)
zor durumdur. herkes beni birine benzetiyor. geçen yolda biri bana naber hüseyin dedi. el sıkıştık ben hüseyin değilim dedim. kitlendi afalladı soyadın sarıgüo değilmi falan dedi adam o kadar inanmış ki hüseyin olduğuma bişeyin mi var falan dedi ulan git psikologa manyak mısın diyerek ayrıldım.
eğer benzetildiğiniz sima akıllı bir insan ise mutluluk veren duygudur.**
sıkça başıma gelmiştir. mesela;
gökhan türkmen,serdar kesimal,leonidas. şimdilik hatırlayabildiklerim bunlar.
sağ lobu tuhaf şekilde çalışanların birilerini binbir türlü kişiye benzetmeleridir ve benzetilen kişi aynaya banktığında kendini benzetememesidir.*
şahsen ben şu ana kadar sürüyle ünlüye benzetildim alakasız alakasız.
ebru gündeş, hatice şendil, amy winehouse, adele, rihanna, azra akın, burcu güneş, merve boluğur... hatta ölü gelin diye animasyon var ölü geline bile benzetildim.
daha çok var hakikaten her insanın o sağ lobu tuhaf çalışıyor bi insan böyle herkese benzeyemez.
şu aralar zirvede benzetilen isim hatice şendil.
hayır arkadaşım vazgeçin. yeter. ben kendime benziyorum. yeterin.
görsel zekası zayıf olanlar artık bırakın bu işleri.**
her zaman ego tatmin eden bir çizgide olmayabilir ;

(bkz: götüme benziyorsun)
benzetilen sevildiği takdirde benzeyenin hoşuna giden hadise.

beni sevinç erbulak'a benzetirler sıklıkla. çok da mutluyum bu durumdan.
teşbih ile, örneğin: (bkz: yarak afedersin)
Dünyanın küçük olduğunun göstergesidir.
kim olduğuna bağlı olan durumdur.
sıklıkla karşılaşılan durum. Hele ki benim gibi tam ortalama anadolu tipli biri olarak en çok benim başıma gelen durumdur. Yani beyaz tenli, uzun saçlı, orta boylu, kara kaşlı, kahve rengi gözlü ben herkese benzetilebiliyorum. Şimdi türkan şoraya küçüklükten beri benzetildiğimden buna alışkınım. 'Ya siz birine benziyorsunuz' geyikleri ,' türkan şoray olmasın?', şeklindeki yönlendirmemle huzura erer. Ara sıra kuzenine, yengesine, gelinine, eski sevgilisine (çakallar) benzetende çıkar tabi.
Ama başımdan geçen bir olay var ki;

iş arkadaşım aykutla büyük bir firmanın ihracat müdürüyle iş görüşmesine gittik. Açık ofis. Fıstık gibi hatunlar arz-ı endam etmekteler. Ama yutkunsan yandaki duyuyo o derece ortam ferah. Müdür bizi ofisin ortasındaki masasının yanına aldı toplantı moduna geçtik.
(hoşgeldiniz beş gittiniz filan çaylar söylendi. Bu arada aykut daha önce müdürle tanışıyor ben ilk kez gidiyorum)
-müdür: ee daha daha nasılsınız aykut bey uzun zaman oldu.
-aykut: teşekkür ederiz. ( beni göstererek) kimkibu hanımla bir uğrayalım dedik. Sözleşmemizi yapalım. (sırıtmalar filan)
-müdür: yapalım yapalım tabi.(gülüşmeler filan) bu arada kimkibu hoşgeldiniz tekrar. Ya ben sizi birine benzettim ama. Daha önce tanışmamıştık diil mi?
-ben: hayır tanışmamıştık, hem ben zaten ilk kez geliyorum ofisinize.
-müdür: ya o zaman ben sizi benzetiyorum herhalde.birine çok benziyorsunuz, dilimin ucunda ama çıkaramadım.
-aykut: heee evet ben de benzetiyorum bugün seni birine yaa.. Saçından mıdır, makyajından mıdır anlamadım.
-müdür: Aykutcum sen söyle bakalım aynı kişi mi acaba?

içses( ay yine mi bu geyik ya? 20 bin avroluk sözleşme olmasa işin ucunda ben benzeticem sizi bi güzel ama...)

-aykut: hani şu dizi var ya kıvanç tatlıtuğ var.
-ben: hangisi hani yengesiyle yasak aşk yaşadığı mı?
-aykut: evet evet hani bihter var orda.
-ben: evet işte yengesi. haa evet güzel kadın o yaaa. ( tüm ofis döner bakar o sırada? hakkaten o kadar güzel miyim diye)
-aykut: yok yok hani onun annesi var, yaşlı kadın..
-ben: ( nereye varıcak bu işin sonu allammm)
-aykut: ona benziyosun ama tabi sen daha gençsin.
( ortam buz kesti benim için. Bahsi geçen kişi türkiye güzeli nebahat çehre. Ama aykutun söyleme şekli fena)
-müdür: aykutcum kimkibu hanım nebahat cehrenin gençliğine benziyorsunuz demek istedi herhalde???!!
-aykut: (yaptıgı öküzlüğün o an farkına vararak) ehhöömm eee şey yani tabi gençliği tabi canım.
-ben: tabi canım güzel kadın nebahet çehre. (bitse de gitsek havaları)
müdürün intikamımı alması içimi rahatlattı.
-müdür: aykutcum sen bekardın degil mi?
-aykut: evet serdar bey, bekarım ( gülümsemeler filan)
-müdür: kız arkadaşın var mıydı?
-aykut: yok walla şu anda.
-müdür: belli aykutcum, gayet normal. Böyle giderse olmaz da zaten.
60 yaş üstü kadınlar tarafından - ya senn mükeremmin torunu değilmisin (ya teyze sen kimsin) yogh yogh şerafettin neyin oluyoo senin (bişeyim olmuyo) buda son nokta başka bir isimle çağırılmaktır ki bu en kötüsüdür. karşı taraf bir isim söyler sizde doğal olarak mal mal bakarsınız aradan bir 3saniye geçer karşı taraf oo değilmiş der hayatına devam eder ama siz edemessiniz. birde bendeki olan durum hep birilerine benzetiliyorum en sonunda dayanamayıp birini benzetecem. haa bide beterin beteri var eğer ünlü birine benziyosanız o zaman harbi zıçtınız! kimlik göstermek zorunda kalabilirsiniz.
(bkz: emily the strange) *
(bkz: yasemin ergene)
trinity diyen bile çıktı. yeter be!
http://www.youtube.com/watch?v=hjBQGVooEwQ
birisi tarafından benzetilmekten kötü olmayan durum.
genelde abaza insanların karşıdakini oltaya alma amacı içererek söylediği artık demode olmuş cümle.
saç , sakal, giyim tarzı gibi şeylerle benzetildiğiniz kişi sayısını azaltma şansınız olan eylem.artık "aa sen aynı şuna benziyorsun.değil mi X abla ya? ay aynısı kııız valla bak."gibi şeyleri duyduğunuzda hafif bir gülümseme ile bakıp işinize devam ettiğiniz eylemdir ayrıca.
genelde muhabbet açma adımıdır.

mesela beni lost'da ki hurley'e benzetirlerdi, bende izlemediğim için anlamazdım bir gün herifi aradım baktım aynı ben. tek farkımız o bir x fazla benden. ben xxl, o xxxl.
güncel Önemli Başlıklar