bugün

zamanında molü kast ederek 'm' yazan bana m yazıp bırakmışsın ne bileyim ben metre demek istemediğini diyerek puan kıran hocadan daha insaflı olan hocadır.
fizik öğretmenidir bu öğretmen yüzde doksan beş.

bir keresinde tüm sorulara sadece birim yazmıştım sayı belirtmeden.

yani cevap 10m/s ise ben cevap olarak hiç işlem yapmadan, "m/s" yazmıştım sadece.

07 almıştım o sınavdan. hey gidi günler.
denklemdeki x i nerden buldun, ben soruda hiç x dememişim ki diyen hocadır aynı zamanda benim için. x = bilinmeyen diye yazmak da gerekiyomuş.
Genelde fizikçidir puan kırınca itirazdanda anlamaz. En gıcık tiplerdendir.
yaptıklarına gerekçe olarak "nereden bileyim ben elma mı armut mu"yu gösteren öğretmendir.
dikkatsiz öğrencilerini sınav sonunda duman eden öğretmendir.
halbuki o soruyu çözebilen kişi; birimi de bilir en nihayetinde.
ama dalgınlıkla veya panikle unutur yazmayı.
bildiği halde yapamamak, yaptığı halde düşük almak zor gelir.
evet; o hikayedeki mal benim.
olması gerekendir. bunu diyen öğretmeniniz öğrenciyi zora sokmaktan ziyade öğrenciye fazla not vermenin çabasındadır.
ayrıca o birimler sizin isimleriniz gibidir. sadece sayıları yazmak size adınızla değilde şşşitt diye seslenilmesi gibidir.
hayatı boyunca benden küfür yemeye mahkum olan öğretmendir.
herhangi bir mühendislik öğretmenidir.
zaten sorduğu sorular basit denklemler ile çözülecek olan, puan kırabileceği tek noktanın birimler olduğunu vurgulamasına rağmen yanlış yapılacağını bildiği için tekrar tekrar uyaran öğretmendir.
Birimsiz bir büyüklüğün anlamsız olduğunu bilen kişidir.
Birimlere karşı özel bir ilgisi vardır. ingilizce öğretmeni değildir.
lise yıllarımda " cm " yazmadığım için bana 99 veren fizik hocasıdır.
ilkokul öğretmeni.
öğrencilere dikkatli davranmayı öğretmeye çalışan hocadır. fizik değil, davranış ve dikkat dersi verir. olayın gelişimine göre takındığı tavırla verir daha çok davranış dersini. doğrusuyla yanlışıyla, bilemem.

ancak şöyle değişikler de vardır. kaynanasından azar işitmiştir, gelir öğrenciye çatar. kocasından sopa yemiştir, karı dırdırı çekmiştir, yakınını kaybetmiştir, çocuğu havale geçirmiştir, ceremesini siz çekersiniz öğrenci olarak.