kapat
"

birbirimize birkac ask kadar gec kalmis olmasaydik

1. 7 7
    überdepresif insan feridun düzağaç'ın 'alev alev' adlı parçasında geçen pek içli söz.

aşk kaşarlığının 90 promilinde geçerliliği tartışılmaz.
    'ya olmasaydık ne olacağıdı?' diye sorsan küser, konuşmaz..

'hep yanlış gidenlerin ardından yorulmasaydık' diye devam eder sonra kerata. 120 promilde küslük müslük kalmaz, kavga çıkar, sabanan söz çıkmaz..

'alev alev yandığım doğru' kısmında üflenen alkolmetreye itiraz edilir, hukuki haklar dahilinde hastanede üflenmek üzere hepberaber yola koyulunur.

'kendimi arıyorken, olmaktan korktuğum yerdeyim' faslında alkolmetreye üflenmekle kalınmamış, dam köt dağılmış, kola serum takılmıştır. giden ehliyet o an düşünülmez.

'al beni ne yaparsan yap' faslında ne bulantı, ne kusmuk..
    kayıt yoktur kayıt..

ertesi sabah hastanede uyanış; peder?, valide?, iş?, okul? beldeki kayış?

eve yakın bir yerlere uzanan taksinin camına şiş gözler ve yanak yapışmışken, içeriden içeriden çalan akşamdan kalma melodi sorar;

'birbirimize birkac ask kadar gec kalmis olmasaydik ?'

'baba' şekline bürünmüş düşünce baloncuğu taksimetrenin hemen yanından yanıtlar;

'madem okumayacaksın yeni şarkın; 'işçisin sen işçi kal..'

o kadar da kibar kalmaz ya o balon; neyse şimdi, aklında da olsa manitan var yanında, bozmayalım daha fazla.
  2. 1 -1
    feridun düzağaç'ın alev alev şarkısında geçen sözlerden. duyunca bir kez daha düşünür insan imkansız aşkını. *
  3. 4 2
    "hiçbir şey için geç değildir" sözünü akla getiren romantik sözdür.
  4. 2 0
    feridun düzağaç yeni bir teoman mıdır? sorusunu gündeme getirecek sözdür. 'kıçımın kılları kadayıf oldu be güselim benden iş çıkmaz artık' demenin edebi anlamı.
  5. 1 -1
    Alev alev yanıyorum
    Buzlarım çözülüyor aşka
    Gardım düşüyor, tutamıyorum
    Korkuyorum bakışların çarpınca bana

Birbirimize birkaç aşk kadar geç kalmış olmasaydık
    Hep yanlış gidenlerin ardından yorulmasaydık

Sen ışığını arayan güzel günebakan
    Ben tozuna dumanına hasret bir enkaz

Alev alev yandığım doğru
    Küllerinden doğar mıyım sana doğru
    Kendimi arıyorken olmaktan korktuğum Yerdeyim
    Sendeyim
    Al beni
    Ne
    Yaparsan
    Yap!..

şarkısının içinde kendine yer bulan cümle.
  6. 0 0
    geçen yıl bir dönem sıklıkla ne kadar doğru söylemiş Feridun abi diye kendi kendime söylendiğim Alev Alev şarkısının en can alıcı kısımlarından biridir.
birbirimize birkac ask kadar gec kalmis olmasaydik ile alakalı başlıklar