bugün

Ülkede ucuz bir şey kalmadı ki.
(bkz: egonomi muhteşem yav).
Yandaş taş mı yesin zengin olduğu halde sosyal yardım almasın mı.
Fakirler de içmeyiversin amk.
Maalesef pahalı.

görsel
Baslik biranin cok pahalı olmasi. içerikte Birisi namaz kıl der öteki benim sorunum degil der. Sonra biri tekrar ben zaten otlakciyim bana koymaz der. ülkenin sorunuda bu işte herkes kendine Müslüman. ben icmiyorsan, ben yemiyosam sende yeme içme. Sizin ben alginiza...
Ama iste gelde bunlara anlat Bira sadece bi birim üstteki yazarın dediği gibi her şey çok pahalı ve pahalanicakta. Ve biz bu kafadaki insanlarla aynı havayı soluduğumuz sürece bira 55 de olur 65 te 75te.
Ülkede gelir ortalamasına bakınca çoğu şey pahalı. Hatta ucuz birşey yok.
Düzenli alındığında dengeyi kötü etkilemesi, stresi arttırması ve her sabah baş ağrısıyla uyanmaya sebep olması gibi olumsuz bir özelliktir. Hele bizim ülkemiz gibi sarhoş olanların sarhoş olduğunu kabul etmeyip delikanlılık sergilemeye sebep verdiği bir ülkedeyken…
Arkadaşlar bira pahalı değil, siz fakirsiniz ne yazık ki.
Bira bu ülkede en ucuz alkollü içecek halen.
bir kahve ile yetinebilirsiniz ama bir bira ile olmaz o iş. onu en az 5 ile çarpacaksınız...
Bana biraz ucuz geliyor.
330 ml cola 21 tl iken 50'lik biranın 50 tl bandında olması enteresan.
Keza, starbucks kahvesi 70 tl.
Bira ve sigaraya yeni yılda temiz bir zam bekliyorum.
az bekleyin yüzde 40 daha zam geliyor...
Rakı varsa ne birası amelelik mk.

Evet.
bira pahali degil, sen fakirsin canoooooo !!!!)))))))))))))))))))))))))))))))
ankara da tunalı da ortalama bir pub da 70 küsür lira...ankara sın lan sen kendine gelç
görsel
Şaka maka bir yana bira harbiden gereğinden fazla pahalı. Devletimiz resmen mafya oldu. Bir bira 55 lira mı olur ya?
Ayıptır, yazıktır, günahtır!
Eve giderken 10 bira aldım, maç var yuvarlarım gider diye. iki tane püsürük 2 tane sigara 640 lira. Ebeyiin amı.
Bok için.
Bira ulan bira bildiğin arpa suyu yurtdışında millet bununla tuvalette taharet alıyor o derece ucuz ama bizim ülkede altın suyu muamelesi yapıyorlar.
resmen ibnelik

neyse ki kendi kaçak içki fabrikamı kurdum

oh oh.
(bkz: vergilerin çok pahalı olması)
ülkemizde her şey aşırı pahalı maalesef. alkollü içecekler de dahil. bi sigara bi bira alalım diyoruz cebimizde para kalmıyor.
Sigara daha pahali sokayim biraya her gun 40 lira gidiyor.
kesinlikle doğru. mekanlarda bira içmek lüks oldu, bira lan bu en basic alkol
daha da ucuz olmalıdır.
tatil köyünde bira almaya giderken bazı insanlar leş gibi hacı yağı kokuyordu.

harbiden sıcaklarda hiç çekilmiyor hacı yağı.
bu ne ya? güzel değil leş gibi kokmak bu. hangi koku hangi parfüm-deodorant hangi iklim sıcaklık ortamda kullanılır diye bir araştırın sorun ama...
güncel Önemli Başlıklar