bugün

Güzel bir içecektir, keyif verir. Her zaman her yer de her şeyin yanında içilebilmesi onu sıradanlaştırmıştır ama şarap öyle midir şarap bir sanattır. şarap aşktır. Her yerde herkesle herzaman içilmez. O yüzden hep şarap demişimdir.
içiminden ziyade sohbeti, ulaşılabilirliği ve yanında kemirdiğin fıstığı sayesinde popüler olan içecek. yoo hayır bence alkollü bir içecek değil.

"heinekein, carlsberg budweiser biraların sahipleri bir barda oturmuş kendi markalarını övüne övüne anlatırken efes'in patronu bardan içeriye girer masaya bakar ve bana bir soda lütfen der. diğer patronlar hayret eder neden efes içmiyorsunuz diye sorarlar. o da baktım hepini gazoz içiyorsunuz size eşlik etmek istedim der". fıkra işte...
geçmişi çok eski medeniyetlere dayanan, dil, din, ırk, farklı olmaksızın tüm insanlığa mal olmuş içmelik sıvı.
Cumartesi gecelerimin vazgeçilmezi. Yarını iple çekiyorum.
Yüksek alkolli bira tüketip arabeske bağlicam diyorsanız kırmızı tuborg için. Yok abi ben dizi film arkadaşlarla muhabbet edicem diyosanız tuborg gold için.
Bugün 14 tane içtiğim içki, rahatlatır güzel uyutur.
glisemik indeksi 110 olan alkollü içki. yani 1 şişe bira, yarım kilo saf şekerden daha fazla kan şekerini yükseltici etkiye sahip. alkolün de bir çeşit şeker olması sebebiyle karaciğere inanılmaz baskı yapıyor.

eğer bira katı bir şey olsaydı, 3 şişesi sizi kör etmeye yeterdi.
Orta Çağ’da bira sudan daha fazla tüketiliyordu çünkü içerisindeki alkol onu suya göre daha güvenli kılıyordu.
tuborg gold için fiyat vereceğim. tekel fiyatı 7,25 tl *. 6 tane aldığım zaman 43,5 tl meblağ veriyorum. enteresandır ama macrocenter'dan 6'lı paket tuborg gold aldığımda adet fiyatı 6,65'e tekabül ediyor. yani paket fiyatı 39,95 tl.

eyyorlamam bu kadar.
hayatımda hiç içmediğim şey. hiç ama... yani bilimadamları hiç bira içmeyen birini denek olarak arıyorlarsa beni deneyde kullanabilirler.

edit: tadını merak etmiyorum.
evde yapılanı hem tatlı hem de ekonomiktir. dünyanın en çok tüketilen alkol çeşididir.
Sen ne aşağılık bir şeysin ya ?

iki gram fermente arpa suyunun insanı mutlu etmesi felan ?

Ah birde konuşsan karşıma geçip sen de az aşağılık değilsin desen bana , yüzüme baksan ha .
Normalde en sevdiğim içkiydi ancak artık kesmiyor..
kesmez.
ilk yudumunda herkesin "böyle saçma sapan bir tadı ve kokusu olan bir içki neden içilir ?" sorusunu sorduğuna eminim. anlayamadığım şey ise içmeye devam edenler bu koku ve tada rağmen neden bu memnuniyetsizliğe rağmen içmeye devam ettiler ?
asidinden dolayı kusturabilir.
sadece 1 yudum aldığım onu da geri tükürdüğüm alkoldür. kokusu bile iğrenç.
Malt içecek. Evet.
idrar sökmeye 'bira'birdir.
(bkz: işine geleni anlamak)
Bir a.
En iyi arkadaşım.
izin günleri sabahının kahvaltı öncesi kıymetlisi.
içilecekse envai çeşit bira ve markası vardır... sidik gibi türk birası yerine tercih edilmelidir.

geçiniz şimdi milliyetçilik teranelerini...

bira üzerinden de ülkücülük zevzekliğini yapmayınız.

bir cider türü olan strongbow'u (ingiliz) şiddetle tavsiye ederim.
Yaş ilerledikçe çekilmez olan alkollü içecek. Çabuk kafa yapan bi'şeyler arıyor insan. Bu ne amk.
alkolden de alkol oldugunu iddia edenlerden de soğutan soguk içecek.