Aslen , aylarca bulamamak ve sonra çok basit bir yerden çıkması, şeklinde olması gereken başlık.

Bir fenomen konudur benim için ve hala bir açıklamam yok!!

Başkalarının da başına geldi mi çok merak ediyorum.

Ben arabanın anahtarını kaybettim öyle...

2018 ya da 2019 da gene böyle soğuk bir haftasonu gününde bi arkadaşa gidicem, tlfonlaştık, şimdi çıkıyorum yarım saat içinde sendeyim, dedim, giyindim hazırlandım,anahtarı montun cebinde bırakıyodum o zamanlar, yok o cepte...başka olası yerlere baktım, yok bulamadım, bayaa yarım saat arandım, bulamadım anahtarı.

Neyse, yedek anahtar var, arabayı tamirciye götürdüğünde falan tamirciye bırakıyorsun, o anahtarın yerini biliyorum, o anahtar arabanın bagajını açmıyo, bikaç bişey daha yapmıyo, çaresiz o anahtarı aldım.

Tekrar tlfon ettim, ben gecikiceem, dedim, yedek anahtarla gittim arkadaşa.

Ama bi yandan da düşünüyorum. Eve gelmişim, arabayı kilitlemişim, demek ki bizim park yerine kadar bendeymiş anahtar.

Arkadaşa gittim, geldim, bu sefer çok bilindik bi yere yedek anahtarı koydum...onu da kaybedemem..

Bütün gece anahtar aradım, bulamadım!!

Arada böyle arıyorum, bulamıyorum, evde dip köşe temizlik yaptım bikaç kere, haftalardır açmadığım çekmeceleri dolap kapaklarını açtım, bisürü başka şeyler buldum, herşeyi yeniden yerleştirdim...

Anahtarı bulamadım!!

Yedek anahtarla yaşıyorum. Lastik falan patlasa, kriko yedek lastik falan bagajda...trafik çevirmesine takılsam, ilk yardım çantası da bagajda, polislere ben bagajı açamıyorum, anahtarı kaybettim desem herifler iyice işkillenecekler...

Yetkili servise gidip anahtar istesem, güvenlik soruşturması var, bisürü form doldurtuyolar, ve gene 6 hafta dfalan sürüyo (muş), tlfon ettim çünkü ..tlfondaki kadın "siz n'apın yapın o anahtarı bulun!!" Dedi resmen...

Yok ama bulamıyorum anahtarı...yıllardır giymediğim kılıkların ceplerine bile baktım...konu komşuya soruyorum, yolda eve yürürken düşürmüş olabilir miyim, diye, onlar da, biz n'apcaz senin anahtarı, bulsak, getirir sana veririz, diyolar haliyle...

Böyle 3 aydan fazla zaman geçti...

Bi akşam, hep oturup tv seyrettiğim bi koltuğum var, kitap raflarının hemen önünde duruyo, onda oturmuş tv seyrediyorum, bi yukardaki kitap rafının önünde cam bi kavanoz var, kalem, bozuk para falan atıyorum, bir an "gözüm o tarafa baktı!!"...

Anahtar o kavanozun içinde duruyo !!

Ama nasıl olur, ben o kavanozu, (her kavanozu!!) bikaç kere boşalttım, içindeki herşeyi tetkik ettim, sonra hepsini teker teker kavanozların içine koydum !!...diye hatırlıyorum...iki kere ordaki bütün cam kavanozları masaya boca edip ıçlerinde ne var tek tek baktım, çok net hatırlıyorum bunu...

Böyle bişey nasıl olabildi, hala hiçbir açıklamam yok, sevgili sözlük...

Bu da böyle garip ama gerçek bir anımdır!!
Hayatın sürekli yaşattıklarından olan bir adet saçmalık. Zaten istemediğimiz şeylerle saçmalığın içinde boğulurken bu tür ufak saçmalıklar sadece hayat denem tuhaf şeyin saçmalığını arttırıyor, ötesi yok.