bugün

ülkem kafatasçılarının zırvasıdır. neymiş bir türk dünyaya bedelmiş. o zaman ülkedeki 20-25 milyon türk için o kadar dünyayı nerden bulacağız. hey allahım ya allah neler üretiyor veya evrim neleri meydana getiriyor.(iki tarafa da göz kırpıyorum ayıkıyon mu?)
lafı götünden anlayan insan için evet, zırvadır. ama bunu diğer uluslarla karşılaştırırsan bunun mantıklı olduğunu anlarsın. tabi bunu diyen sen, gözü kara bir kürt milliyetçisi veya gözü kara bir dindarsan, sana zaten nefes almaktan tut uyumaya kadar türk insanın yaptığı her şey saçma gelecektir...

bir türkü dünyada kimseye değişmem. burda türklüğün ululuğundan bahsetmiştir, ama tabi bizim bölücülerimiz durumu illa gerçek anlamıyla anlamak zorundalar. sana ne kadar saçma gelse de değişmem ben. sende değişme, her millet kutsaldır, bunu da unutma. ama işi aptallığa vurursan, böyle şeyler dersin. bu fetullah size bazı şeyleri yanlış anlatıyor veya abdullah öcalan... ama sizler koyun gibi bu insanların peşinden gidin... ben yüce atam mustafa kemal atatürk'ün izinden giden bir türk evladıyım ve son olarak, bir türk dünyaya bedeldir...

türk yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir...

(bkz: ne mutlu türküm diyene)
türkten türke değişir bu önerme. şimdi türk var türk var. zırvada olabilir, reddedilmesi imkansız bir önermede olabilir.
bu söz kimin neresine batar diye insanı düşündürüyor.
evet bir türk dünyaya bedeldir.
bunu kurtuluş savaş'ın da tüm dünya gördü.
ama hala içimizdeki vatansız türk düşmanları göremedi.
yav he he .
bayramlar da konusmalarda ; sozlerime yuce buyuknulu onder ataturk' un sozleriyle bitirmdk istiyorum. yuksek bir sesle bir turk dunyaya bedeldir. pehhh . tabi bizler : sak sak sak.... ciddiye alinmayip sarf edilen konusmalar iste.