bugün

gerçekler acıtır.
tek atışta ölecek bedende yaşamak gibi tuhaflıklara benzer.
pamuk ipliğine bağlı olduğunu hissettirir.
tarihe karışmasa tarih bizi edison gibimi hatırlayacak ulan düşüncesindendir.
tek kurşunla ölebilecek insanların yaşamasına benzer.
Aynı zamanda tek tuşla geride getirilebilir.
Kumsala yazmak gibidir.
söz uçar yazı kalır tezini çürütür.
bir nevi denizin hemen kıyısındaki çamura yazı yazmak gibidir. her an uçabilir.
karmamda mı silinecek, kötüymüş lan. üzüldüm bak yılların emeği.
neyse siktir et şu klimayı biraz daha soğutayım.

daha başka dertlerin olduğu ülkemizde bu gibi dertlerin siklenmeyeceği gerçeğidir.
Suya yazı yazmak söylemini akıllara getirir.
Kimsenin okumadigi twittera yazmaktan evladır.
içini döküp deşarj olup orgazm olmak gibi birşeydir.
bir virüsle yok olabilecek insanlık kadar, bir meteorla toz olabilecek dünyaya bakınca kontrol ve dirayet açısından daha sağlam temellerdedir, tabi yalnızca konsepti sözlük olan bu tür sözlükler zamana yenilebilen bilgiler sunar insanlara, bu gün yorumladığınız insan yarın devrim de yapabilir (emoları, apaçileri falan mı ima ettim yoksa lan ben, sıcaktan demek.) neticede tecrübe aktarımı için oldukça kullanışlı olduğu düşünülen sözlükler bir kişinin dahi sıkışıklığını çözebiliyorsa var olmaya devam etmelidir.
bir tek tuşla olmaz o bee... hostinge giricen, kullanıcı adı/şifre yazıcan.. sonra büyük küçük harf dalgasını unutup yeniden yazıcan, bir kez yanlış yapınca adettir illa bir daha yanlış yazılmalı... 1-2 yanlış sonrası bazı sitelerde kepçe kodu sorar... derken girebildik. sitemizi seçip remove sonra, yes no sormadan olmaz derken baya bir "tek tuş" oluyor. En genel şekliye budur.
internet yazdığınız hiçbir şey kaybolmaz. Bilgidir çünkü, siin hakkınızda. Facebook 4yedekli harddiske kaydederken.. devletlerin tüm siteleri kaydetmeyeceğini düşünmeniz aptallık olacaktır.

Aklıma gelmişken; 5yıllık telefon trafiğiniz de kaydediliyor. Normal süresi 2yıl olmasına rağmen.
Tek sura üflemeyle tarihe karışacak dünyada yaşamak gibidir.
olmayacak şeydir. o tuşa bastığında en kötü ihtimal ile "emin misiniz" diye bir ekran çıkar sanırım.
çıkar dimi. çıkar çıkar..