bugün

sabredenlere müjdeler olsun.
majezik.
iyilik yap, denize at, balık bilmezse halik bilir.
iyi ve erdemli insan olmaktan vazgeçmemeli, varsın anlaşılmasın!
Tanrıyı güldürmek istiyorsan ona planlarından bahset.
düzelü be.
zaman ilaçsa eğer, fazlası intihara girmez mi?
Bazen kendine gelmek için başkalarından gitmen gerekir. Uzaklaşmak özgürlüktür.
Büyümek, karamsarlık değildir.
Büyümek, her gün umutla suladığın çiçeklerin plastik olduğunu farketmenle başlayan sürecin adıdır.
hala hayatta iseniz , bitti dediğiniz şeyler bitmemiştir. hayatta olmak demek , halen bir şeyler için şans var demektir. bir futbol maçında takım 3-0 önde olsa bile ilan düdüğü çalınmıyor sonuçta. mücadele bırakılmaz ise, hayat herkese ikinci bir şans vermeyi çok sever.
beklentilerini düşür. insanların içindeki kötülüğe inan. çok isteme. elinden geeni yap. ihtiyacın kadarını bil.

olabildiğince cahil kal. cehalet mutluluktur.
hayatta hiç bir şeye çok asılmayacaksın; ne iyisine ne kötüsüne, kasmayacaksın öyle.

vay hemen her şeyi çok güzel yapayım triplerine girmeyeceksin, hayattı saldıkça kendini bulacaksın.

ha bulduğunu beğenmezsen orasına karışmam.
prozac.
Mezarlıkta bile yetişir çiçek, beni niye sevmedin?
Nane limon kaynatayım mı?
seni senden daha iyi tanıyan yoktur.
Fitil ağızdan alınan bir ilaç türü değil. Doğru uygulandığında gereken etkiyi gösterecektir. Evet.
bir şekilde bu hayat yaşanacak ve bitecek.
amma iyi amma kötü.
bu sebeple ölüm dahil hiçbir şeyi dert etme.

sana şah damarından daha yakın olanı unutma yeter.
Kısmet etmiş ise Mevla; el getirir, yel getirir, sel getirir. Kısmet etmez ise Mevla; el götürür, yel götürür, sel götürür.
her dipin bir sonu vardır. yere sertçe çarptıktan sonra sende zirveyi göreceksin.
zirveyi görmek kolay değil.
"Anlamasan da olur.
Kımse anlamasa da olur. Gerçek hürriyet budur. Ben anlıyorum. Anlatamasam da olur."
Oguz Atay
E burada çok onemli değilde neyse;

Adil davran ve adil bi insan ol. Ah! çok çetrefilli yollardan geçebilirsin, hayat... pes etme!

Ama insan ol ne olursa olsun insan olarak gerekiyorsa öl. Namındır. piç anılma. karakterin olsun....

Yitirme...mümkünse çok fazla kendini aşıp, yırtma-yipratma...

insaniyetlik damarını yirtma, yapma dostum! gerisi boş bir laf kalabalıģı. Bıliyorsun...

Sahi sen kendini ne zaman kandirmaya alıştın? ne zaman bu denli aştın? Sordun mu?. Yo, yok! Bunu yaparsan bitersin bak. Kendine saygı denen bır sey var. Hatırlayınca canını acìtmasin hiç o kadar yok olma ve yapma.
Ya da;

Banane amk.ne yaparsan yap.
Hayat sadece senden ibaret. Seni haketmeyen, kıymetini bilmeyen insanlar için üzülmen, yapabileceğin en komik hareket. Sen gerçekten özelsin. Uluya girmiş, bu entry'i okuyorsun. Bil ki yalnız değilsin. Hayat gerçekten çok güzel, değerini bilmeye ne dersin?
Ne bu dem baki, ne bu gam baki.
Nfk üstadın da dediği gibi "koz istemiyorum hanım yan aç."
insanlar sadece duymak istediklerini duyarlar.