bugün

*
öncelikle 532'li hat ilk çıkan faturalı hatlardandır.*.
bu da ilk cep telefonu kullanan furyadan olunduğu anlamını taşır.
faturalı hat demek sabit, düzenli bi gelir olması anlamına gelmektedir. turkcell'in abuk sabuk, sürekli geçiren tarifeleri de düşünülünce doğru bi önermede bulunduğum konusunda kendi kendimi gazlamaktayımdır. **
Bazı turkcell bayilerinde satılması ile yalan olmuş statüdür.
(bkz: 0 532)
inkar edilemez bir gerçek..

0 532 'li hat sahibine hava verir..

hayır vermez diyorsanız elit bir ortamda telefon numarası sorulduğunda sessizce 0535 482 71 06 diyen adama sorun bir siz bunu..bakalım ne diyecek size..hem şunun numarasına bak akılda tutulabilen bir şey olsa bari..pis fakir seni..

cv yazarken bile iyi bir referanstır 0532 ' li hat..neden olduğunu sormayın ben de bilmiyorum..
göyya yıllardır iş piyasasında, ticaret piyasasında oldugunuzu, bu isleri 10 yıl önce aştığınızı, sizin coluk cocuk olmadiginizi gösteren hat(mış)..
(bkz: yok ya)
lşinin yaşlı olduğunu belirtir... istesem olurdu misal, ben 0 542 tercih ettim...
kullanılan cep telefonu baya bi eski modelse 0532 nin pek bi karizması kalmıyor.
en zengin iş adamları telefonunun modelini iplemez. en rahat kullanılan ve sadece aç/kapa özelliği olan telefonları tercih ederler.
hat ise mutlaka 0532 olmalıdır. zira, niye kontörlü kuıllanıyor veya niçin cep telefonunu geç almış gibi düşünceleri karşı tarafın kafasından silmesi gerekir.
satın alınabilen hiçbir şey statü kimliğinde yer edilemez zira 0532 li hatlar hali hazırda satılır ve edinilebilir.

*ilk açılış vergisi ödenmiş hatlar 80 ytl

*ilk açılış vergisi ödenmemiş ve bu vergiyi 12 ay taksitle 1.8 ytlden ödeyebileceğiniz hatlar ise 50 ytl
(bkz: statükocu zihniyete hayır!)
tevazu sahibi olmak her anlamda çok daha ehemmiyetli bir belirteçtir.
Baba hattidir.

Nedense bu numaraya sahip olan insanları kafamda hep babam gibi canlandirirdim.
Dogdugumdan beri numarasini hiç değiştirmiyor ne istikrarlı adam derdim.

Meğerse ilk çıkan hatmis Oha mk.
Eskort numarası da olabilmektedir.
doğru vardı böyle bir şey, fakat eskiden daha değerliydi artık kimsenin şeyinde değil gibi sanki.

özellikle turkcell'li olmanın "kazıklanmayı severim" anlamına gelmeye başladığından beridir değeri azaldı.
turkcell'in ilk çıkan prefixidir. evet karizmadır. 2003 yılından beri hep 0532 prefixli numaramı kullanıyorum. numarami isteyene 0532 dedigim anda 10 kişiden 8'i numarayı telefonuna yazarken hafifçe kafasını kaldırıp usulca bir bakıyor.