bugün

söz konusu terk edilmekse gerisi * teferruattır.
ilkbaharda terkedilmekten bin kat evladır. koskoca yaz mevsimini, tek başına geçirmek düşüncesi de cabası.
Bu sene ki bütün terk edilmelerdir. Yaz gelmiyor ki arkadaş.
günün ne olduğu önemli değildir. eğer 30 ağustos sonbahar günü ise evet o gün terk edildim.
ilkbahar başlayana kadar, sevgisini nadasa yatıracak demektir.
terkedildikten sonra günün ayın saatin pek anlamı olmayacağı için çok da önemli olmayan bir durumdur.
yazı yapış yapış geçirdikten sonra terkedilmek demektir. ulan allahsız sevgili, bari ilkbaharda terketseydin de yazın terini çekmeseydik.
1 yıl önce tamda bugün gerçekleşen eylem.*
çifte hüzün ve çifte hazan olandır. yaprakları dökülmüş bir ağaç gibi çıplatılmış, çirkin, savunmasız hissetmektir. ve günler geçer tekrar bahar gelir... çiçek açar, meyve verirsin.
alkole başlama sebebidir.
(bkz: şerefinize içiyorum)
terkedilen için olumsuz bir durumdur. hele ki yeni nesilin oyuncak olarak görmesinden kaynaklanan; telefonla bitirme şeklinde ise daha çok acıtır..
sonbaharda gerçekleştiği için daha bir anlamlıdır.
daha bir acı hatta.
ama sonbahar herşeye rağmen güzeldir...
bir gün döner. sen de o zaman koy götüne rahvan gitsin
söz konusu terk edilmekse mevsim sonbahar olsa da olmasa da sizin mevsiminiz hep kalp kırıklığıdır.
(bkz: wake me up when september ends)
bir sonbahar günü sevdiğinden kazık yemesine rağmen sonbaharın hüznünü yüreğinde hissedip şu sözleri söylemektir. "Hasret çöktü anıların yüreğine. Gel sevgili gülücükler gönderelim ağlayan gözlere, umut verelim esen soğuk rüzgara ve sevginin sıcağında anıları yeşertip, her anıyı yeniden yaşayalım tıpkı dün gibi."
Bana; Yine yalnız açtım gözlerimi buram buram sen kokan bu bahar sabahına. Sensizlik sensizlik ve yine sensizlik tüm benliğimi bir karabulut gibi sarıyor ve canımı acıtıyor. diye serzenişte bulunduran bir dönemdir ayrıca
terk edilecekse insan, bir sonbahar günü terk edilmeli zaten. Tam gününde yalnız bırakılmaktır.
bir yaz gecesi pek akla gelmeyen durumdur. ama romantik şeylerin yılın her mevsimi gideri vardır.
--spoiler--
ah ne çok özledim seni,
bir bilsen ah bir görsen.
sonbaharlarım gelir,
o yaprak hiç düşmez.
seni bekler yağmurlarım,
öyle bir yağar ki hiç dinmez.
sonra yedi bahar geçer.
o yaz hiç, hiç gelmez.
--spoiler--
acıtır, hem de fena halde acıtır insanın canını.

ama benim gibi karizmatik bir erkek için no problem. hemen yenisi gelir. *
Yazın olmasından daha iyidir hava serin sonra otobüse falan binceksin en azından iyi yani.
(bkz: Bardağın dolu tarafından bakmak)
yağmurda ıslanmak için hoş bir bahanedir.
ilkbaharda da olsa yaz mevsiminde de olsa yaprak döktürür ayrılık. Ayrılığın mevsimi her daim sonbahar veya kıştır.
"okşayışın yeşil dalı olan elimi
ölü yapraklarla seviştiriyorsun" dizelerini yazdırır.