bugün

bilimsel olarak da kanıtlamış bir gerçektir. şu günlerde de bu olaya bir örnek teşkil eden fenerbahçe rüyası da önermemizi gerçeklemektedir. bir rüyanın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız, ey fenerbahçeliler..
tubitak'ın açıklamasına dayanarak temelsiz olduğuna inandığım düşüncedir.

"tubitak 'En uzun süren rüyanın 6 saniye mi' sorusuna ise 'Tekrar eden rüyalarda kişi sürekli birbirine benzer rüyalar görüyor. Bu tip rüyalar yalnızca uykunun son evresinde gerçekleşiyor ve 45 dakika sürebiliyor. ıkinci aykırı durum ise gerçek gibi rüyalardır. Gerçek gibi rüyalarda, kişi uyandıktan sonra birkaç dakika gördüğünün rüya mı yoksa gerçek mi olduğuna dair bir bocalama dönemi yaşıyor. Bu tip rüyaların da süresi 30 dakikayı aşabiliyor' karşılığı veriliyor."
http://www.guncelhaber.co...c-Saniye-Surer-58459.html
(bkz: erken boşalma) hadisesine sebebiyet veren durum.
lucid dreaming'in dahil edildiğini sanmıyorum bu önermeye. rüyamı anlatmak bazen yarım saat alıyor benim. altı saniye de neymiş..
Bilim adamları rüyanın süresi üzerinde kesin bir sonuca varamadılar. Bir kısmı birkaç saniye sürdüğünü iddia ederken bazıları da saatlerce devam eden rüyaların mevcut olduğu fikrinde ısrar etmekteydiler. Tekrar eden rüyalarda kişi sürekli birbirine benzer rüyalar görüyor. Bu tip rüyalar yalnızca uykunun son evresinde gerçekleşiyor. ikinci aykırı durum ise gerçek gibi rüyalardır. Gerçek gibi rüyalarda, kişi uyandıktan sonra birkaç dakika gördüğünün rüya mı yoksa gerçek mi olduğuna dair bir bocalama dönemi yaşıyor. Rüyaların ne kadar sürdüğünü anlamak için bazı deneylerde yapılıyor. Bunlardan birisi elektroensefalogranik ve elektrokardiagramlarını kullanarak uyuyan bir insanı takip etmekti. Bu aletler uykudayken rüyanın varlığına delil olarak gösterdiği göz hareketlerine , heyecana bağlı kalp atışlarını saptayacaktı. Sekiz kişi üzerinde yapılan bu deney on gün devam etti. Her defasında elektronik cihazın kaydettiği çizgiler dikkatle incelendi. Ve şu sonuca varıldı: Rüya, uykunun yüzde yirmilik bir bölümünü teşkil etmektedir. Bu durumda, sekiz saat uyuyan bir insanın uykusunun ilk saati ağır ve rüyasız geçmektedir. Bundan sonraki on dakika içinde rüya görülmekte ve sonra yine bir buçuk saat sürecek ağır uyku devresi başlamaktadır. Sonra yirmi dakikalık bir rüya ve yine bir buçuk saatlik ağır uyku... Uykunun bundan sonraki kısmında ise otuz dakikalık bir rüya faslı daha olduğu söylendi. Bu tespitin doğruluğunu ilim çevrelerine delilleriyle sunmak gereğini duydu. Ömrü boyunca hiç rüya görmediklerini iddia eden kimseleri toplayıp onlar üzerinde tecrübeler yaptı. Göz hareketlerinin başladığı anda uyandırdığı bu kimseler hayret ve şaşkınlık içinde ilk defa rüya gördüklerini söylediler. Bundan şu sonucu çıkarıldı, herkes rüya görmekte, fakat bazı kimseler rüyalarını hatırlayamamaktadır. Rüyanın objektif olarak en kuvvetli delili ise uyumakta olan kimsenin süratli göz hareketleridir.
en büyük yalandır. gördüğüm rüyayla 2 adet roman çıkarırım ben.
rüyada boşalmak yada çişini yapma olayıda bu 6 saniyede oluyor heralde.
eğer doğruysa bende erken bosalma kesin olarak var.
7 saniye gördüm şahitlerim var.
ilginçtir. benimkilerden 10 sezonluk dizi olur, nasıl 6 saniyede görüyorum o kadar şeyi yea.