bugün

Yapma ferat pembe vermez sana sultan'ı.

Git pembe'yi fetöcü diye ihbar et, o kendini anlatana kadar sen sultan'ı kaçırmış olursun.

Evet.
Sevgili vanya,

insanların mutlu olması için kendini siliyorsun adeta. Kendi yaşamın da içler acısı ve çok acı çekiyorsun. insanları bu derece önemseme. Baksana umurlarında değilsin.
başkomiser nevzat;

ölen eşini unutamadığın, yeni bir ilişki yaşarsan ona haksızlık olduğunu düşündüğün için, seni çok seven sevgiline odaklanıp, yeni bir hayata başlayamıyorsun. bu önce kendine sonra sevdiğine haksızlık. arkana bakmadan yürümeyi öğrenmelisin.

hadi abicim.
sevgili nicholai hel,

bu kadar muhteşem olma!
martin eden güzel kardeşim, kitabın sonunda yaptığın şeyi hiç tasvip etmiyorum.
Ulan nastenka azcık kadir kıymet bil yaptığın çok ayıptı. (bkz: beyaz geceler)
adını hatırlamadığım 14 yaşındaki polonyalı partizan sana sesleniyorum! o kızı tut sakın bırakma. ne yap ne et koru o kızı. haydi bakalım aslanım benim! göreyim seni!
kamran o kızı bırak. doktor adamsın çocuğunuz sakat doğacak bunu da ben mi söyliyim.
sevgili Turgut Özben. çok düşünüyorsun. gül gibi karın var madem , otur onla konuş. aç derdini. paylaş onunla.
Selim'in ölümü kötü oldu gerçekten ama yapacak neyin var? şuan kitabın ortasındayım. gerçekten zeki ve komik bir adamsın. ama çok uyustun be abi. seviyorum seni. dünya böyle işte. kabul et.
santiago boşuna yorulma otur oturduğun yerde elindekilerle mutlu ol.
raskolnikov, bence hemen teslim ol da bizi de daraltma ,hem zaten niye öldürdün ki kadınları, manyak mısın sen oğlum ya.
sevgili bihter. niye intihar ediyorsun. değer mi behlül için. senin yapacağın şu idi. önce adnan dan boşanacaksın. iyi bir para alırdın. sonra herşeyi ortaya döküp behlül le nihalin evlenmesine engel olurdun. böyle yani.