bugün

bir olamazsın;

bölme ve bölünme senin için toplamadan daha önemli olduğu sürece bir olamazsın.

hep 1 (bir) bölü bilmem kaç olursun ama asla tam olup, tamamına varamazsın.

önce etnik kökene bölersin güzel halkını, türk, kürt, laz, çerkez...

sonra siyasi ilimlere, düşüncelere bölersin o bütün olması gereken parçaları, akp-chp-mhp-bdp...

daha sonra spor gelir ardı sıra, o insanları taraftarlık olgusuyla ayrıştırır, bölmeye devam eylersin, fb, gs, bjk ts..

bi bakmışsın ülkeyi yedi bölgeye bölme işi sadece coğrafi bir amaca hizmet etmemekte, sen onlarca kategori de bölmüşsün bu vatanı.

illa ki farklılıklar, ayrımlar olacaktır ama hiç biri aynı toprak üzerinde yaşayan insanların birbirini kollayıp, koruması kadar önemli olmayacak asla, olmamalı. sen siyasi reyini tabi ki istediğin partiye vereceksin ama yolsuzluk yapan, hırsızlık yapan insanlara arka çıkmayacaksın. illa ki kendi takımını tutacaksın kendi maçında, ama diğer takımı ülken, vatanın bölünmezlik ve birliktelik ilkesi uğruna tebrik ve takdir edeceksin..

bölünmeyeceksin arkadaş, ülkenin doğusunu kesip atmayacaksın, atamazsın. orası da senin toprağın, sahip çıkacaksın ve o topraklarda yaşayan insanlara da aynı şekilde, sahip çıkacaksın. nasıl ki bacağında bir ağrı oluştuğunda, bacağını kesip atamıyorsan, orayı da, o bölgeyi de öyle kesip atmayacaksın, atamazsın.

bir olacaksın ey güzel arkadaşım, bir bir toplanacaksın, bölünmeyeceksin. varın farkına bunların.

saygılar..
Başlık dağıtıcı, insanın yazası değil rakı koyup içesi geliyor.
çünkü bir olursanız bu ülke gün yüzü görür orospular.
okumadım, inciciler gibi yapmak istemiyorum ama cidden okumadım. yani tamam doğru söylüyorsundur belki ama artık gına geldi böyle şeylerden. yani nerede görsem sanki insanlar bir acındırma yapıyorlarmış gibi soğuyorum direk böyle şeylerden. yapmayın arkadaşlar gereği yok böyle şeylerin.