bugün

öncelikle, başlıkta geçen yar kelimesine o kadar takılmayın gözünüzü seveyim. hep 50 karakter sınırlaması yüzünden oluyor. sevgili diyin, sevdicek diyin ama 50 karakteri geçmesin.

şimdi esas mevzumuza gelecek olursak, 3-5 günde devlerin aşkı kıvamına bürünen sevgili çiftlerimizin, bu şahane aşklarını on kata kadar daha fazla mutlu hale getirmek için yaptıkları bir garip "biz birbirimizi seviyoz ehe" adlı oyunlarından en çok rağbet göreni adalar. öyle ki, bu sevgililik arefesinde veya sonrasında, adalara gitmemek büyük günahlardan sayılıyormuş. hatta yapılan sikimsonik araştırmalardan birine göre, adalara gidip geldikten sonra, çiftlerin birbirlerine olan aşklarında yüzde ellilere varan bir artış meydana geliyormuş.

hal böyle olunca da, vapuru yakalayan aşka doğru daha bir şevkle yelken açıp, huzurla doluyormuş. yoldayken tüm planlarınızı yapıp, bu aşk yolculuğunu daha da kalender hale getirebilirsiniz. fayton olsun, bisiklet olsun, bunların hepsi sizi deli edicek şekilde dizayn edilmiş zaten. kılık kıyafetiniz de önemli elbette, tam bir nostalji yaşamak istiyorsanız buna bile dikkat etmelisiniz. neden mi, filmlerde hep böyle görüp, birebir aynısını yapmaya pek bi'heveslisiniz de ondan!

içinizden gelmiştir, gitmişsinizdir bir şekilde, ona lafım yok tamam ama nedir bu romantikliği adalar kalıbına sokma isteği?(adalar çok masum, ben size sinirleniyorum) hep aynı mekanlarda, aynı sözcüklerle, aynı şarkılarla mı pekişiyor aşkınız? sadece karşıdaki oyuncu değişsin, "aman dekor bozulmasın", nasılsa siz üzerinize düşen tüm görevleri yerine getiriyorsunuz. hatta bu konuda uzmanlaştınız bile. ama sipariş üzerine gelmiyor ki romantikli aşklar, tarifi yıllar önce belirlenmiş olan geleneksel bir yemek de değil bu, sağdan soldan duyduklarınızı değil de, sadece hislerinizi katın içine, yemeyip de yanında yatmazsanız, çocuğumu keserim lan!
sinema ve tiyatro ile başlayıp güzel bir deniz kıyısında kahvaltı ile süren aşk hikayelerinin 8.15 vapuru ile adalarda son bulmasıdır. evinden uzaklaştırılmış hisseden kadın aşk sarhoşu olmamış ise şu soruyu bünyede canlandırır;

-daha önce kaç kızı adalara götürdün kamil?
+ımmm.. ilk sensin aşkım.
-peki kamil, beni eve bırak.