bugün

Çok duygusal anılarının olduğu, arkadaşlarını her sayfasında çok sevdiğini cim cime, ufak tefek bir kızın yazmış olduğu lise günlüğüdür. Her sayfasında aşık olduğu çocuk hakkında romantik sözler olan ve üstüne çiçekli böcekli stikırlar yapıştırılmış büyüyünce ise okunmaya değer bir günlüktür efendim. Güzel bir anıdır. Saygı duyulmalıdır.
Çoğunda kız arkadaşlarının nam-ı değer kankaların eleştirildiği, açıktan açığa dedikoduları yapıldığı yerdir. Eğerki kızımız duygusalsa ki işin cabasıda budur! Bazen utangaç Bir kız çocuğu olurlar, bazende gaza gelmenin ve ergenliğin verdiği şehvetle olgun bir kadın..

(bkz: Ohh günlük Ali bugün beni dudağımın tam ucundan öptü.. Amaaan sana mı yalan sölücem * şaappp diye yapıştı dudağıma.)
sevgili günlük,
bugün Serkan bana yazdığını söyledi ordan Serkan'ın kardeşi Erkan Serkan'a küfretti ve benim için kavga ettiler.Son zamanlarda yaşadığım en romantik andı.Ayrıca Serkan Merve ile ilişki yaşıyormuş Merve de Erkan'dan hoşlanınca Serkan benden hoşlanmaya başlamış sonra Merve beni kıskandığı için Serkan'dan hoşlanmaya başlamış ama ben hem Erkan'ı hem Serkan'ı hem Mahmut'u seviyorum.Söyle ne yapayım ben günlük ?...
sevgili günlük
okul eteğim gün geçtikçe kısalıyor yakında yok olacak.eteğimin uzunluğuyla arkadaş sayım ters orantılı gidiyor,çok dertliyim be masumiyetimizi kaybediyormuyuz yoksa ??
(bkz: en sevdiğim arkada$larım)

ölürüm lan.
bir anneye çok güzel ipuçları verebilecek tek materyel. yalnız yerine koyarken aynı şekilde bırakmaya özen gösterilecek çok önemli bir belge. allah okuyan tüm ebeveynleri korusun.
yatağın altında saklandığı takdirde annenin bulup neyin var neyin yoksa okuyup öğreneceği varlık... herşey yazılmamalıdır içine....
Sevgili günlük,
Bugün yan sınıftaki tankut beni kesti. O kadar mutluyum ki size anlatamam. Zaten bugün giydiğim kısa eteğe bakanları fark edince içime bir sevinç bir heyecan doldu. inan bana günlük artık kendi yolumu kendim çizeceğim. Hep tiki olmak istemişimdir, ve yarından itibaren onun ilk adımını atacağım. Kendime beyaz converse ve çiçekli böcekli kalemler alacağım. Şimdilik bu kadar günlük. Hadi öptüm bye.
ki bu kız 'russian institute' de okuyorsa o günlüğü mutlaka okumak gereklidir.
beyin mıncıklamasına birebir. isim hafızanız iyiyse o ayrı tabi.
günlüğü yıllar sonra kendisi okuyunca kimseyi tanıyamaz, çünkü herkesin adını şifreleyip yazar. (küçük kızın korkusu işte)
(bkz: ipek ongun)
(bkz: bir genç kızın gizli defteri)
bir erkek olmama rağmen tahmin edebildiğim günlüktür. emoca-türkçe karışımı birşey olduğu kesin.

sevgili günlük,
bu sabah her zaman ki gibi sıradan bir güne uyanmıştım yani öyle sanıyordum ama değilmiş. bu sabah okula girer girmez karşıma okan çıktı. okan benim sevgilim. daha doğrusu öyleydi. ona ilişkimizi toparlamamız gerektiğini söyledim, biraz düşünelim dedim. ayrı kalırsak birbirimizi daha iyi anlarız dedim ama asıl anlatmak istediğim ondan bıktığım ve karşı sınıftaki yakışıklı çocuk ömere aşık olduğumdu. tabi anlatamadım. alıştıra alıştıra be günlük.
sevgili günlük,
bu kimya öğretmeni şerafettin kafayı bana takmış durumda. çıldıracağım. devamlı göğüslerime bakıyor, birşey de diyemiyorum. baktıktan sonra da, portakal mevsimi de geldi diyor içinden. bu ne demekse. sadece o mu. bugün, beden eğitimi dersinde dar eşofman giydim. sınıftaki bütün erkekler, beni adeta yercesine bakıyor. hatta özgürcan: 'karpuzzz' diye bağırdı bir anda. sınıf sınıf değil manav mübarek. karpuzlar, portakallar. ha bir de muz olayı var. ona hiç girmeyim.
sevgili günlük,
bugün olanları anlatsam inanmazsın benim hoşlandığım berk vardıya bugün bana bakıyordu.bende hemen yanımdaki kankam selime sarıldım.berk kıskanmış gitmiş gülceye söylemiş.sonra berkin abisi gelmiş.gitmiş selimi bulmuş.bunları gülce görmüş.tam bana anlatcak olmuş,seda durdurmş.sonra berkin abisi gitmiş olay olmadan.selim gelmiş sedaya beni sormuş oda onurun yanında demiş.tüm bu olanları onurda görmüş.geldi bana anlattı şok oldum.oysa ben bunları gülceden duymak isterdim ama onu seda durduğndan gülceyle konuşamadım.işte bu kadar günlük sıradan bir gün.aa bu arada unutmadn günlük annem senin anahtarını bulmuş oda yetmemiş gitmiş kendinede çıkarttmş o yzden dikkatli olmalıyım.
Sevgili günlük,
Sözlük yüzünden derslere çalışamıyorum. Bu sözlük yok mu insanın tüm dertlerini unutturuyor fakat onun yüzünden sınıfta kalacağım.ama Olsun yinede mutluyum sözlük. Seni seviyorum. iyi geceler.
arkadaş çevresi nanay tiplerin daha yoğun eğilim gösterdiği bir şeydir bu günlük işi. genelde derste tenefüste falan konuşmazlar bütün günün tahlilini yapıp akşam günlük yazarlar. yarın bi gün ölürsem 'vay be kız da filozof gibiymiş maşallah hiç belli etmiyodu ha' gibi düşncelerin olacağı ve böylce forsun tavan olacağı zannına kapılarak haz alırlar. öldükten sonra kıçına mı sokacaksın karizmayı sorusu yöneltilebilir kendilerine.
bi de sevgilisine şekil olsun diye günlük tutanlar vardır. çıkarken sürekli günlüq onu çoooooooqqq seffiormxDxD... bu chocuq sufe yhaaaxDxD gibi manasız tümcemsiler karalayıp ayrıldıkları zaman bak ben seni bu kadar seviyodum benim gibi seveni nah bulursun triplerine giren ama bi yandan içi içini yiyen kızların tercihidir.
genelde ara sayfalara yazılan enteresan, boktan, saçma sapan şarkı sözleri en cool takılan o kızın dahi ne gibi mallıklar peşine koştuğunun göstergesidir.
sevgili günlük

bugün bizim sınıftaki, kankim fırat kantinde sıradayken bana değdirdi. bu da yetmez gibi akşam dersanedeki kantinde yan sınıftaki zeki değdirdi. otobüste tanımadığım bir yolcu, asansörde ise üçüncü katta oturan şengül teyzenin oğlu murat... artık burama kadar geldi! değdir değdir nereye kadar?! bakkala ekmek almaya gittiğimde sıra olduğu halde en öne hep beni geçiriyolar, sonra da bana. bütün erkekler aynı günlük, hepsi aynı! neyseki sen varsın, bana değdirmeyen, bakkalda sırasını vermeyen sen... sonra görüşürüz...
-3 ekim 2009-
sevgili sözlük pardon günlük *
bugün yine moderatörlerden ayar yedim.
kutsaldır okunmaz.
Zeynep ağlıyordu tuvalete gittik.
Keşke yakmasaydım da size bir kaç satırını okusaydım dedigim günlüktür.
Sevgili günlük;
45 liraya aldığım fondotenim bitmiş uf yha hayat çok sıkıcı zaten berkecan da beni terketti ölmek istiorum.
okul çıkışı watsons'a gittim. 21 tane ruj alıp döndüm, çok mutluyum.