bugün

selamın aleyküm tanşakmı?
Yıl kaç yaa?
sizi bir yerden tanıyorum ama çıkartamadım. isim neydi acaba?
+heeey ne arıyorsun masanın altında.
- tanışabilmek için bahane arıyorum.
not: tutmazsa (bkz: abi beni sik)
you look so hot (!)
sigarası için ateş arıyorsa;

-aa, çakmağınız yok mu?
+ maalesef
- o zaman sana çakmak lazım.
alanyadaysan mesela;
x: merhaba damlataş ne tarafta nasıl gidebilirim? (aslında damlataşı gayet iyi biliyorsundur.)
y: şurdan çık burdan gir vs. vs. (ama kız hiç oralı bile olmaz tanışmak için o yüzden...)
x: teşekkürler.
der ve tanışma faslı tanışmadan biter.
-pardon saatiniz kaç?
-3 buçuk. (yürüyüp gider)
-(arkadan koşup yetişip) aa ne güzel saat nerden aldınız?
-(bi anda önünde beliren bir adamdan korkmuş olmasından) aa noluyo be?
-saati diyorum nerden aldınız?
-sanane kardeşim allah allah. (yürür gider)

örnekte de görüldüğü gibi saat sormak yaygın ama işe yaramayan bir yöntemdir çünkü muhabbetin ucu açık değildir. yukarıdaki diyalog gibi olmasa da denedim kız çekti gitti. naapcak tabi oturup muhabbet mi etcek saat sordum diye. teallaam.
+ farkettim de adriana lima size ne kadar benziyor öyle.
- ...

Gördüğünüz gibi devamı yok efendim tamamen kişiden kişiye değişen bir diyalog. (bir saat sorma değil)
kız kişisinin masasına yaklaşılıp önemli bir şey kaybolmuşçasına etrafa göz gezdirilir. bu arada muhabbet gelişir.

kız: pardon, bişi mi arıyorsunuz?

erkek: bahane arıyorum.*
kız: efendim?

erkek: sizinle muhabbet etmek için bahane arıyorum.

eğer kız gülümserse usul usul esprilerele mevzu derinleşir. aksi halde titreşimdeki telefona gelen! arama can kurtarır.
(bkz: filiz sevişelim mi)
+ içimdeki bir ses ileride tanışacağımızı söyledi. beklemenin anlamı yok diye düşündüm.
+ merhaba,ben w.
-nazlııı
-pardon
-asıl ben pardon sizi birine benzettim galiba..
tanışma amacına göre ve tanışılmak istenen insana göre değişiklik gösteren cümledir.
zeki erkek, kalıplara göre hareket etmemesi gerektiğini gayet iyi bilir.
kadınları elde etmenin standart bir yolu yoktur.
her birine ulaşmak için her seferinde nadide bir yoldan yürümek gerekir.
tabii ki burada kadın kılığına girmiş motorlardan bahsetmiyoruz.
gerçek kadınlardan bahsediyoruz.
benimle evlenir misin?
merhaba. *
(bkz: yaşanmıştır) *
sizin kadar güzel olmak hemen yasaklanmalı.
(bkz: asl)
+ pardon ateşiniz varmı??
efendim selamunaleykum.
destur!
1950-60 civarı yıllarda özellikle ingiltere ve amerika tarzı yerlerde ilk tanışma cümlesi kızın yanındaki sandalyeye oturulur size bir içki ısmarlayabilir miyim ? sorusu sorulurdu ve genelde %70 olumlu cevap alınırdı işe yarayan bir uygulamaydı. türkiyede bu devirde böyle bir cümle kurupta tanışmak pek mümkün olmaz ya arkadaşın tanıştırcak ya komşun olcak yada kız sana aşık olcakta anca öyle gidin istiklal caddesinden geçen bi kıza bi cümle kurunda tanışın ben burda çayımı içiyorum sapık deyip sağlı sollu girişir sen ne söylersen söyle istersen saat kaç diye sor aaa sapık önce koluma sonra gögüslerime sonrada bacaklarıma baktın der girişir.
"tanışalım mı?" olmaması gereken cümledir. istiyorsan dünya yakışıklısı ol, bizim kezbanların alerjisi var bu kelimeye. illa ki bir ali cengiz oyunu, bir saçmalık yapıp öyle tanışacaksın. insanlıktan anlamıyorlar.
bi çay içelim mi ?
Where are you from? ve ya what is your name?

Yurtdışında olan biri olarak benim için bu. Üstelik kızlar Türkiye'deki gibi kasıntı da değil. Yanlış anlarmı falan derdi yok. Valla 10 numara 5 yıldız.

Türk kızları adam olun!