bugün

sabah sabah mail baksıma düşen ve ciddi bir duygu younluğuna sebebiyet veren yazıdır.

--spoiler--
sevgili protest sanayici.

türkiye halkları ve kürt sorununa bakış açınızla ilgili tespitlerinizi takip eden bir kürt yurttaş olarak ve samimiyetinize inanarak bu size bu maili kaleme almış bulunmaktayım.

evet, bugün ülkemizdeki halklar arasında bir kavga ve nefret var.
biz sirekli ezilen, ezik gösterilen bir toplumuz ve ben bundan utanıyorum...bin yıldan fazla bir süredir iç içe yaşıyoruz, birbirimizden kız aldık, kız verdik, herhangi bir sorun yoktu da, ne oldu son 30 senedir bize?

ne oldu da kürt ile türk birbirinden bu kadar uzaklaştı?
cevap vereyim...bizim yüzümüzden.

siz çalıştınız, biz yattık.
siz ürettiniz, biz tükettik.
siz güvenliği tesis ettiniz, biz bozduk.
siz paylaştınız, biz daha fazla istedik...

kendi milletimden, ırkımdan utanıyorum. kaçak kullandığımız elektriğin bedelini bile size ödetiyoruz, şehirlerinize geliyor, düzeninizi bozuyor, türlü türlü ahlaksızlıklar yapıyoruz.

ben tüm bunlar bitsin istiyorum.
ben kendi milletim olan kürt milletinin de türkler gibi asil olmasını istiyorum

kürtler üzerinde oynanan ve bizleri türk milletine karşı kışkırtmaya yönelik tüm senaryoların ortaya çıkarılıp bozulmasını diliyorum.

en derin saygı ve hürmetlerimle.

berxedan(02/05/2012)
--spoiler--

duygulanmamak elde değil...demek ki bu ülke halklarının kardeşliğini, birlik ve beraberliğini düşünen ve hatalarının farkında olan kürt kardeşlerimiz de var...
diyecek söz bulamıyorum.

helal olsun bu kürde...
yemedim sanayicidir.
bu mektup basında yer aldığı ve dikkat çektiği takdirde "hepimiz kürdüz" yazan dövizler ortalıkta uçuşacak, hepimiz kürt olacağızdır. reklam koktuğuna inandığım mektuptur.
aklı başında, olayların farkında her insan, tüm kürtlerin bölücü ve kötü niyetli olmadığının farkındadır. kendi ırkından utanması, kendinden utanması gerektiğinin göstergesidir. hamdır, çiğdir.
samimiyetine inanılmayası yazıdır.
Bir insan milletinden utanamaz, ancak kendi yaptiklarindan utanir. TURK ne kadar asilse KURT de o kadar asildir. Arada zerre kadar fark yoktur. Bu gune kadar vatani nasil birlikte savunmuslarsa yarin bi savas ciksa gene birlikte olurlar. Kirda, koyde ya da gelismemis yerlerde yasamak, gocebe olmak, salvar giymek, posu takmak, esmer olmak, sert bi yapida olmak, yoksul olmak, utanilacak seyler degildir. Onemli olan serefli bir hayat surmek.
--spoiler--

ne oldu da kürt ile türk birbirinden bu kadar uzaklaştı?
cevap vereyim...bizim yüzümüzden.

siz çalıştınız, biz yattık.
siz ürettiniz, biz tükettik.
siz güvenliği tesis ettiniz, biz bozduk.
siz paylaştınız, biz daha fazla istedik...

--spoiler--

eksiği var, fazlası yok anlatımın girişidir.
(bkz: he amk he)
bu mektubu yıllar önce madam mıtterand talabaniye atmıştı araktır arak.
böyle düşünen insanlar varsa halen umut var demektir.
taşşağın kralını ben gördüm, başka gören var mı ?
hatta siz ürettiniz biz tükettik ne la ?
(bkz: ataları adına çinlilere veren japon kadın)