bugün

Bir kürt olarak kendimden utanıyorum.. Evet beyler utanıyorum..
Pkk ile kürtleri özdeşleştiren ve yargılayanların, el kaide ile tüm müslümanları yargılayıp, tüm müslümanlardan nefret eden ve hepsini terörist ahdeden amerikalılardan farkı olmadığının bilincinde olmadığı için utanıyorum.... ''Hiç kimse anasını karnından kürtlerden nefret ederek doğmuyor'' diyen insanların, neden hiç bir kürdün de (sizin tabirinizle) anasının karnından silah kaçakçısı, uyuşturucu satıcısı olarak çıkmadığını düşünemeyen cahil kesimle aynı havayı soluduğum için utanıyorum...
Utanıyorum dilimiz ve kültürümüz aşşağılandığı için .. Aç kalanımız hırsızlık yaptığında hepimiz "hırsız" damgası yediğimiz için... içe kapalı bir toplum gibi yaşadığıımız için, ağırkanlı adamlar olduğumuz için, giyim kuşam konusunda son derece itici olduğumuz, en az 2 hafta aynı giysileri giydiğimiz için utanıyorum... Kendi toprağından insanları hor görenlerin tamir edilemeyecek kalp kırıklıkları yarattıkları için utanıyorum...

Çoğu türk, kürtleri pkk'yı desteklediği için sevmez. Çoğu kürt de türkler kürtleri sevmediği için sevmez.. Kimse kimseyi sevmez.. Türkler türkleri sevmez, kürtler kürtleri sevmez bu tip durumlar da vardır. Ama hepimizin ortak bir noktası, ortak bir sevmek paydası vardır : Nefret etmek.

Hepimiz nefret etmeyi severiz, hepimiz için sevmemek, kin beslemek, nefret etmek çok daha kolaydır. Anlayıp dinlemeyi sevmeyiz, yanlışı yanlışla düzeltmeye çalışırız.. işin özeti hiç kimse birbirini sevmez ve bunun temelinde de yoksulluk yatar. Türkler de kürtler de yoksuldur. Avrupadaki, Amerikadaki hoşgörme erdemi bizlerde olamaz.. Çünkü birinde olan diğerinde yoktur, diğerinde olan onda yoktur ve ömür tükenip gitmektedir. Ortada bir haksızlık vardır, ortada bir adaletsizlik vardır, bir eşitsizlik vardır ve bunun sonucunda fitili ateşleyecek ufacık kıvılcımlar gerekmektedir. Bu fitili çok kolay ateşleyebilirsiniz, insanlar hayatlarını yokluk içinde geçirirken onları çok kolay sinirlendirip kızdırabilirsiniz. Sonrasında ise ortaya türk veya kürt milliyetçiliğini hortlatıp, tarih içindeki bolca yanlışı ısıtıp ısıtıp sürerek öfkeyi besleyebilirsiniz. Öfkeyi beslemek kolaydır. Öfke baldan tatlıdır, bu iki milletinse değil balı, tuzu bile yoktur.

Bu aradaki kavgayı uzaktan izleyen karnı tok sırtı pek ülkeler rahatları ve keyifleri yerinde bu durumdan haz almaktadırlar. "dış mihrakların oyunu" klişesinden bahsediyorum. Evet bugün kendi içlerinde binbir türlü vatandaş barındırıp herkese kardeşlik yemini ettiren Abd, Fransa ve ingiltere gibi ülkeler Türkiye gibi ülkelerde iki çeşit insan olmasını yıllar süren bir savaş olma noktasına getirerek her daim ne kadar orospu çocuğu olduklarını kanıtlamışlardır. Biz burada birbirimizi yerken onlardan silahlar alıp birbirimizi öldürürken bu orospu evlatları diğer yandan sayemizde zengin olmaktadır. Bakın dikkat edin biz diyorum, türk kürt demiyorum.. Biz amk biz.. Yüzyıllarca birlikte yaşamış olan bizler.

Onlar ister ki biz didinip duralım, birbirimizi öldürelim, günden güne nefretimizi bileyelim. Ama bak dikkat et, tam anlamıyla seni de beni de öfkenin son noktasına getirmezler. Yıllar boyunca bunu yaptılar.. Onlar öfkeyi de belli bi seviyede belli bi dengede tutarlar.

Keşke diyorum ya, keşke birbirimizi bıraksak da şu orospu çocuklarının hakkından gelmenin yollarını arasak. Çok mu ütopik düşünüyorum? Gerçeklerden çok mu uzağım? Belki yakın çekim bakmıyorum olaylara, belki bir tepeye çıkmış sessizce izliyorum ülkede olup bitenleri.. Bir anlam yüklemye çalışıyorum. Belki yanılıyorum ama yanılıyor olsam bile biliyorum ki biz de şu halimizle yanılıyoruz, hem de çok... işte bu yüzden utanıyorum...

Siz de utanıyor musunuz ?
kürt olmanın utanılacak bir şey olduğunu fark eden her kürdün kurması gereken cümledir.
alkışlanması gereken açıklamadır. tüm kürtlere örnek teşkil etmelidir.
bir isyan. ne mutlu ki utanma duygusu bazılarınızda hala var. darısı diğerlerinin başına.
Soydaşlarından da utanması gereken kürdün, gereksizceuzatıp laf kalabalığı ettiği sözler bütünüdür.
humanizm odaklı tespittir. sözlükte şu zamana kadar yazılmış en iyi yazılardan biri olmuş ama başlık altındakiler limon tadında ve çoğu okumadan, anlamadan yazılmış izlenimini vermekte.
--spoiler--

Aslında kendimden utanmıyorum, başarısız bir ironi o sadece. Hayatım boyunca başkalarının yerine utandım zaten. Gene öyle yapıyorum. Utanıyorum böyle insanlardan. insanlık adına utanıyorum sizden.
Oysa nasıl da umutluydum bu ülkeden nasıl da bitirdiniz umutlarımı daha yirmi'mdeyken.
Ben hep yeşerttim o umutları. Yaşasın halkların kardeşliği diyenlere ehe evet yaşayacak diyordum safça.
Ama artık yeşermeyecek üzere bitti umutlar.
Çünkü kızkardeşleri sokaklarda yerde sürüyoruz, pis kokuyoruz, kardeşim ayrı, abim ayrı suç işliyor. Hemen anlıyorlar kürt olduğumuzu. Allah'tan bizden değildi diyorlar rahat uyuyorlar sonra. Kürtlerden uzak durursak tehlikede olmayız diyorlar. Nefretlerine sebep buluyorlar.
Sizden umudu kestim ama en azından bu ülkeye ne faydam dokunur düşüncemi yıkamadınız. Emin olun sizin gibi beyinsizlere bu ülkeyi bırakıp beynimi göç ettirebilirdim. Sadece bu düşünce için gitmedim. Faydam dokunsun diye. Onu da yaptırmayın. Sadece susarak yapabilirsiniz bunu.

--spoiler--
terore savas dedigin kendinden 2. kere utanmalisin.

isbirlikci ve subjektif ajan oldugunda orgutede donemessin gotunu keserler.

bundan sonra sozluk adina calisacaksin.
(bkz: ha şöyle)
(bkz: 3 evetle seni uğurluyoruz)
''Ama elektrik faturası da ödeyemem yani'' şeklinde devam eden söz..
Bunu yazanın türk olduğu bellidir insan ırkından utanmaz. Irkçılar iş başındaa.
Katılıyorum. Ben de utanıyorum.

ne deseniz ne yapsanız haklısınız Türkler.
Aslını inkar eden haramzadedir.

Kürdüz ölene kadar..
Haklı bir yakarış. Ben de olsam utanırdım. Utanılacak şeyler yapıyorsunuz çünkü.
Utanma kardeş utanma...
Seni ezip, hakaret edip, dışlayanlar utansın...
Türk değil miydi lan o? http://www.uludagsozluk.c...3%BCmle-gurur-duymuyorum/
elektrik parası yatırmış kürt pişmanlığının neticesidir.