bugün

akıllı insanın işidir. kitaba değer verdiğini gösterir insanın. dün aldım bir mağazadan. Çok güzel ve sade. Beğendim. üstelik asgari ücrete çalışıyorum. açık ve net.
(bkz: akıllı ayraç)
bence çok bayağı bir hareket. ben direk bin dolar koyuyorum.
Okurken Kaldığın sayfaya 200 tl koysan yine 120 lira karda çıkıyorsun. nasıl ayraçmış kardeş. rami mi yüksek, şarjı mı uzun gidiyor?
320 lira ayraca vermek yerine direk 320 lirayı sayfaların arasına koysaydın.
Kitaba değer veren insan kitap alır. Zaten çoğunda ayraç veriyor yayın evleri.
amerikalı bir düşünür diyor ki; " neden insanlar 1 doları kitap ayracı olarak kullanmak yerine 1 dolara kitap ayracı alırlar ki?"

direk 50 lira koy kitap ayracı yerine kitap bittiğinde hala harcayabilirsin o parayı.
Aylik gelir 32 bin TL olursa yapılabilir.
Asıl ayraç yerine 320 liralık ayracı hakeden kitabın fiyatını konuşmak lazım kanımca..
tarz da o kadar para ne arar.koç un ceosumu bu.
320 tl olduğu için yalan olup olmadığını anlayamayacağız durum. oysaki 300 yada 350 tl deseydi yalan olduğunu hemen anlardık.
Boşa para harcamaktır. 5 liralık ayraçtan ne farkı var, gümüşlümü?
(bkz: enayi dedektörü kitap ayracı)
Beymen de satılıyorsa normaldir.
beymen'de bulunabilecek kazık pardon ayraçtır.
mallıktır, git o parayla kitap al denir.
Kitabın önemi, insan nelere para veriyor diye düşündürür.
kitap okumayı değilde kitap okuyormuş gibi şekil yapan kişinin işidir.
lan neden parayı ayraç yapıyonuz kağıt koysanıza.
O paraya başka yerlerini ayıranlar var, ama sen bilirsin tabii kitaba devam.
Bir ayraca o kadar para verebilecek insan sadece gosteris meraklisidir. Kaniti da ortada ayraci aldiktan sonra baslik acmis.dunyada ki fakirligin sebebi yoksullarin doymamasi degil zenginleri doyuramamaktir sozunu akla getirir. Para bol nasil gosteris yaparim daha fazla hep daha fazla dusuncesi dunyayi bu hale getirdi. Elinizi vicdaniniza koyun senin ayraca verdigin parayla bir yoksul ogrencinin bir bucuk aylik masrafi karsilaniyor vicdansiz merhametsiz nankor bencil mahlukat...
Kitap okuyan bir insanin yapacagi is degildir.
Ya sen manyakmısın kitabın arasına terlik koyan milletiz biz.
yanında hediye olarak kayganlaştırıcı verdilerse sorun yoktur.
Ayraci 320 tl olduğuna göre kitabin fiyatini düşünemiyorum.
20 tl lik kitabada 320 lim ayrac guldurur mu guldurur.
Ayrica o ayraci kaybetmemek icin kullandiktan sonra vitrine koy emi.
güncel Önemli Başlıklar