bugün

tek bir defa verdim onuda orhan pamuk'a imzalatmak için fazlasıyla değer
lakin sahaftan ikinci el almak daima iyidir.
Tigir er'in kitabına vermezsem adam değilim. *
Tabi atsızla ilber hocayıda unutmayalım.
hergün bir sigara paketine 10 lira veren insandan çok daha iyi bir tercih yapmıştır.
benimdir. kitaba verilen paraya hiç acımadım şimdiye kadar. hele ki, kağıt müzesinde staj yapıp, tek bir yaprak kağıdın yapılışının ne zahmetli ve emek isteyen bir iş olduğunu gözlerimle görüp, bizzat kendimde kağıt yaptığımdan beri kuruşuna kadar helal olsundur.
Ülkemizde kitapların ne denli pahalı olduğunun ispatıdır.
100 lira da versen alamayacağın kitaplar var evlat.
(bkz: amerikan tanrıları)
100 lira da verilir.
Okuyodur.
Vermeyenden bilgili olma ihtimali yüksektir.
Daha bugün 180 TL vermiş insanım. Kitapların dünyasını, her kitapta başka hayatlara, yolculuklara açılmanın verdiği hazzı anlamayan yada anlayamayan insanların yadırgadığı durumdur. Oysa verdiğim gereksiz onca şeyin içinde, verdiğim paraya kıymadığım tek şeydir. Hatta bana hediye verilmesini sevmem ama seve seve kabul ettiğim tek hediyedir. Diğer hediyeler gereksiz ve anlamsızdır. Mesela bir insanın okuyup çok beğendiği etkilendiği bir kitabı bana satın alıp vermesi yada elindekini vermesi benim için çok kıymetlidir. Yani uzun lafın kısası, kitaplar candır. Kitaplar baş tacıdır.
lüks eglence mekanlarina veya restoranlara bir tomar para sacan insandan daha akillidir.
Kitaba verdiğim paraya kesinlikle acimam. 100 lira da olsa alırım o kitabı ki aldığım da oldu.
"emeğe saygı"nın ne olduğunu bilen, abudik gubidik işler için para israfına girenlerin anlayamayacağı duygu ve düşünceye sahip olan insanın davranışı. evet.
Bendeniz...Ki 25 TL şöyle sağlam kitaplar için para değildir.Pek çok kitaba 100 TL üzeri vermişliğim vardır... Dost Kitabevi'nin taksit uygulaması sağolsundur...
bir paket sigaraya 10tl veren adamdan daha iyidir.
25tl bir kitaba vereceğinize 5 liradan 5 tane korsanını alın. 4ünü bağışlayın.

o kitabı basan insan sanat adamı olmak istiyorsa bu onu zedelemez aksine mutlu eder ancak adam olmanın haricinde parasına bakıyorsa zaten o insanın kitabı okunmaz.
Kitabın değeri neyse onu veren kişi ise sıkıntı yok. Veremiyorsan 2. el alırsın, takas yaparsın. Öğrenci halimle, 10 ay taksitle 2 kitaba 300 lira vermişliğim var. Düşünün ki 50 lira haftalık harçlığımdı. Arşiv önemlidir gençler, kitaba para verilir.
Ben. Ama ukitap'ı bilmeyen biri de olabilir.
ciddi anlamda sıkıntılıdır ki bu tarz insanlar kütüphaneye gitmez, sözde geliştikleri kişiliklerine yatırım yaptıklarını düşünerek sıçmık alırlar. valla sıçmıklan o, sokaktaki hatice teyze'yi dinlemezsiniz; hatice teyze'nin bokuyla oynayan çocukların kitaplarını alırsınız.
gayet mantıklı olan harekettir, türklerin hepsinin para vermese de artık okuması gerekir. 25 lirada verilir 125'de. sıkıntı olmaz benim için kitaba verilen para.
Kültürünü kelime dağarcığını lügatını kendini minimum harcamayla maximum geliştiren adamdır.

Edit Akbayram : Bilimum kelimesini de kullanmak istedim de yapamadım lan .s
almak lazım aslında, özellikle genç ve Türk yazarların kitaplarını.
Gayet doğaldır, emeğe saygı barındırır. Kitap gibi güzel bişey yoktur, her sayfada, her yeni ciltte bir dünyanın kapısını açar size. Daha ne olsun .
zamanında kapital'e 50 lira vermiştim şimdi ben ne oluyorum?
ne 25 i üniversite harçlığımın yarısını kitaba harciyorum. (bkz: biri beni durdursun)
benim bu. kitaplar daha pahalıydı da biz mi almadık? evet bence de kitaplar bu kadar ucuz olmamalı. ne o öyle marketten sakız mı alıyoruz. ortalama bir kitap en az 60-70 lira olmalı ki ne aldığımızı anlayalım.
güncel Önemli Başlıklar