bugün

günümüzün aydın olarak geçinenlerinin çokça yaptığı olay. neymiş efendim dersimiz atatürk neymiş efendim veda. neymişe fendim atatürk'ü gerçekten anlatmak içinn film çekiyorlarmış. bırakın ya. sizin yüzünüzden atatürk'ün bir değeri kalmadı. her gün gazete sayfalarını açıyorum atatürk şöyle atatürk böyle atatürk filmi atatürk kaseti bilmem ne. ya arkadaş değerli olan şeyler tek olduğu için, ulaşılması zor olduğu için değerlidir.

ama yok. insanlara 15 sene boyunca atatürk'ün gerçek kimliğini anlatmazsan, atatürk'ün normal bir insan olup idealleri için çok çalıştığını ve inancı ve azmi ile kazandığını anlatmazsan onun bütün özelliklerinin doğuştan gelmiş gibi anlatırsan böyle olur işte. ne atatürk'ü tanır yeni nesil ne de mirasını ne de kişiliğini ne de evrenselliğini. bravo sevgili aydınlar deam edin atatürk'ü elden ayağa düşürmeye. gün gelecek çok arayacaksınız onun devrimlerinin ışığını ama iş işten geçmiş olacak.
bakış açısına bağlı bir durumdur. varlığına en çok ihtiyaç duyulan bu dönemde onun film ve belgeselleriyle toplumu hareketlendirmek istermiş gibi yapan yapımcı, yönetmen ve sözde insanların sağladığı kazanç.
(#7530481)
atatürkü her lafına katmaktan bıkmayan usanmayan ve yaptığı yanlış şeyleri atatürk ile meşru güstermeye çalışan zihniyettir. daha "nutuk" u okumadan bile gelip kemalizmi konuşabiliyorlarya. onlara tek sözüm var, defolup okuyup gelsinler.