Sevdiği ve sevildiği erkeğin kollarında öpülmekten morardıgı anlar....
çamaşır makinesinde çorap kalıp kalmadığını kontrol etmek için tamburu çevirdiği an.
Korkup sarıldığı an ayrı bir güzel oluyorlar. Tabii bu ufak tefek boylu kızlarda güzel.
Tenine güneş vurduğu an.
anlatamam ki o anı yaşamak lazım.
Tokayı ağza alıp, saçlarını topladıkları an yok mu..

Beni bitiriyor.
işinin başındaykenki hali.
Banyodan yeni çıktığı an.
Tertemiz mis gibi kokar. Saçları parlar. Teni pamuk gibi olur. Hafif yanaklar pembeleşmiştir.
Kar yağmaya devam eder koyu renk kıyafetleri içinde güzel saçlarını geriye atıp sana güzel,samimi bir gülüş atar
bütün dikliği, eğilmezliği, mağrur haliyle nezaket ve zerafet içinde "nasıl istersen öyle olsun " dediği andır. karşılığını kat kat veririm, köpek olurum o ayrı.
seven erkeğin gözünde her an güzeldir.
bulaşık yıkarken tıkanan gideri elini pompa gibi kullanarak açtığı andır. kaldımı böyle kızlar ya. kaldıysa dm.
Deniz kıyısında güneşi batarken izlediği andır.
elleri ve kolları bağlı olduğu andır.
abisinin düğünü.
(bkz: turgut uyar) a göre sabahki halidir şüphesiz;

".............
Bir gün sabah sabah kapıyı vursam,
-Kim o dersin uykulu sesinle içerden.
Saçların dağınıkdır, mahmursundur.
Kimbilir ne güzel görünürsün sevgilim,
Bir sabah vakti kapıyı çalsam,
Uykudan uyandırsam seni,
Ki, daha sisler kalkmamıştır Haliç ten.
Fabrika düdükleri ötmektedir."

(bkz: BiR GÜN SABAH SABAH)
orgazm diyenlere şaşırıyorum bazı kadınlar garip görünüyor.
ben ise en güzel anı orgazm sonrası ve çocuk doğurduktan sonraki çocuğuyla kavuştuğundaki o terli ama huzurlu an.
(bkz: orgazm)
Kendisine yakışmış bir gelinlik modeli içerisinde gözlerinin içi gülerek Evet dediği andır.
Sizi sevdiğini anladığınız o ilk an gözünüze daha güzel görünmeye başlar.
ilişkiniz için çabalaması, hayallerinize ortak olması ve sizi cesaretlendirmesi güzelliğini artırır.

Güzellik görecelidir her zaman; duygularla anlam kazanır. Duygusuz ve yabancı bir güzelliğe birkaç dakika bakılabilirken, duygularla yoğrulmuş güzelliğe bir ömür bakılabilir. Çünkü onu güzel yapan, sizin hislerinizdir.
Kredi kartını verdiğim andır. Her seferinde kandırıyor olay nasıl gelişiyor nasıl bitiyor anlamıyorum
seven erkek için her anı güzeldir.
Çocuğuna baktığı an'dır. Bence.
18 yaşına bastığı an.
birbirine doğru dönük şekilde yatarken biraz da dip dibe sokulduysanız çok güzel oluyor.. ben de hipermetrop var belki de o yüzden..