(bkz: türk mantığı)
önce kendini patrona bayağı bir 'siktiricen' sonra insanı seviyorlar zaten.

bir de adının sonuna 'bey'kelimesi eklenip alttan alttan hamallık yaptırıyor artık patronlar. ben de bunlardan biriyim.

o yüzden;

bir işe girdin mi ilk önce kendini 5 insan gücüyle çalışmaya hazırlamalısın.

sonra sike sike seviyorlar. diğer manada.
cumhurbaşkanımızı çok seviyorum diyerek sevdirme işlevine yada sövdürme işlevine ayak uydurabilirsiniz.bu işyeri sahibinin siyasi tutumuyla ilgilidir.
başından itibaren tatlılıkla sempatiklikle değil sadece yetenek ve potansiyelle etkileyerek kariyer adımlarını emin atmaktır.

not: işi aldıktan sonra gardınızı alın. yoksa (bkz: 5 aydır işsiz olmak)
En iyisi çok ve iyi çalısarak sevdirmek. O zaman daha az sıkıntı olur. Hem patron daha çok sever.
çalışkan ve dürüst insan sevilir,
ayrıca çalışmaya mecbursan
kendini sevdirmek kendiliğinden gelişiyor
zira insan işe odaklanıyor,
elinden geleni yapıyor,
emek harcamasının karşılığı bir nevi sevgi oluyor,
bazen.
Kapitalizme gönüllü askerlik beyanidir.

Bu sevdirmenin asla sonu gelmiycektir, hep platonik kalacaktır, isini seversin ugrasir didinir üstüne düşeni en iyi şekilde yapmaya calisirsin belki patronu da seversindir , o da seni sever ama bu azim bir müddet sonra verilen gazlarla fazla mesai ye hafta sonu calismalarina dönüşmeye basladimi yipranir UF puf yapmaya surat asmaya baslarsin ve patron o andan itibaren bu sevgiyi bicak gibi keser çünkü ona gore sen parasini alan programlanmış bir robotsundur, mekanizman yavasladigi an siktiri yersin.
kimse de demiyor ki oğlum kızım işini yap, sonra türkiye de işler bozuk... önce kendinizi sonra çocuklarınızı terbiye eden pisler.
lan herkes işini yaparsa kimse kimseye zorluk çıkarmaz. bizim memur mantığı çalışmak istiyor herkes. aga özel sektörde çalıştırırlar mı seni yan gel yat osman? o devlet memurluğunda olur. bir tek maaşı almak için atm ye giderken çalışıyor çoğu.

-önce vezneye para ödeyin sonra bu ikametgah ı yenileyin sonra nüfus müdürlüğünden çıkın adliyeye gidin bunları imzalatın getirin müdürüm imzalasın.
-hanımefendi müdürün şimdiden imzalasa da beni 5 emekli yapmasanız?
-prosedür böyle kardeşim sıradaki!!!
-amına koduklarım otur sen otur götünü büyüt otur!
-güvenlik!!!!
-seni ayrı sikeyim müdürünü ayrı sikeyim ne bağırıyon lan kevaşe!
-poliiiis!