bugün

zaafı olan insanlarda başarması kolay olan...

deriiiiin çizikler atmak o kişinin dünyasına. hayatın karmaşası içinde unutabileceği ama kendi ile baş başa kaldığında aklının tüm yollarını tutan gereksiz bir kalabalık oluşturacak olan düşünceleri bir virüs gibi yayabilmek, artık varlığınızı onun varlığına iliştirmek...

tüm bunları sıradan olanlar beceremez elbet. ya çok kötü olmalısınız ya da çok iyi.

muhammed kadar eşitlikçi ve hakperest olursanız 1400 yıldır 1.2 milyar insan sizi konuşuyor olacaktır.
ya da hitler kadar kötü olursanız başarırsınız bunu. baktığı her sabunda hitleri hatırlayan bir yahudi komik olduğu kadar ilginç de değil midir?

bir insanın ve toplumun, zaman diliminin, dünyanın herhangi bir noktasına iz bırakmak...

yok oluşa gideceğini kabullenemeyenlerin kendini ebedileştirme sendromu.

bu yüzden insanlar mağaralara anlamsız şeyler çizdiler, bir iz bırakmak için.
önce bir topluma, sonra o zamana, ardından bir insana.

toplum insanın kalabalık bir versiyonu aslında. toplumda tekil bir kişi yani bir fert.
şayet koca bir et yığınını belli fikirler etrafında kanalize etmek kolay ise, milyarlarca hastalıklı zaaf tutkunlarına bir çizik atmak hiç de zor olmasa gerek.

insanlara bakınız; hepsinin gülen, somurtan; kendinden emin görünen maskelerinin altında kim bilir kimlerin bıraktığı ayak izleri var...

bunların unutulduğunu sanmıyorum. işte bu yüzden antidepresan piyasası iyi iş yapıyor.

çalışın, iz bırakmaya... iyi ve ya kötü.
ben eski sevgilime beni terkedeceğini söylediği için sigara basmıştım iz kaldı olur mu?
hayatta yoğun duygusal anlam yüklü yaşanmışlıkların insan ruhunda bıraktığı tesir.
hayat boyu isminin bir yerlerde anılcak olması demektir.
görsel

Yıl 2015 ve 2016... Ve iki yıl kullandığım instagram ve Twitter'ın Soner isminin yerine, kişiliğime hatta imzasını kullandığım "kitap adamı" çevreme tanıtmayı başardığımı görmek harika

Ve bugün ben bir çok arkadaşımın telefonunda kitap adam olarak kayıtlıyım

Ve bir çoğu değil bütün çevrem kitap adam şubesini bekliyor

Buraya da kayıt olduğumdan beri yazıyorum açılacak inşallah kitap evim yakında yakın zamanlarda.
Şükür ediyorum ve kitaplarımla gurur duyuyorum ki ben insanların hayatlarına ufakta olsa etki edebilmişim.

Yaklaşık 5 yıl aradan sonra bugün bu Twit'in sahibi beni buldu.
Kitap hayattır.