bugün

ancak zeka yoksunu insanın yapacağı iştir. insan emeğiyle ekmek kazanıyorsa ister limon satar ister inşaatta çalışır kimseyi ilgilendirmez. önüne gelene diploma verilince böyle oluyor maalesef. evet.
Yakın zamanda yarrağı yer demedi demeyin.
fucker edebiyatından ve fakirliğin yüceltilmesinden oldum olası tiksinirim. fakirliği kimse hak etmez, hiçbir onurlu yanı da yoktur.

ama elinden geleni yapan bir insanın yaşam standartlarıyla da dalga geçilmez.

kaldı ki öğretmenler ne ara zengin oldu da insan beğenmiyor amk?
(img:#2045570)
5000 tl maas mi ahaha götumle gulerim ben buna bununla mi ovunuyormus hanımefendi? Milleti ezecegine sacina fizigine harcasin uc kurus parasini cok kart gorunuyor zira.
üniversite mezunu bir kız tanıdım zengin elitim ayağına marka felan takınan. tanıdığım güne lanet olsun insanlığımdan utandırdı.

birgün kızın birinin ardından kıyafeti için temizlikçi, gündelikçi kadın konsepti haha hihi çok mu aramış zara, mangoda satıyorlar mı acaba diye kendince espiri yapan sebebi de kızı kıskanması kız çiçekli bir elbise birde çiçekli yazması var başında. eşi bir dediğini iki yapmıyor bu evde kalık kezo aklı sıra ego kasıyor.

aynı kız bir kerede arkadaşı ile konuşuyor evlerine gelen gündelikçi temizlikçi hakkında neler neler konuştular insan utanır bari ben duyuyorum diye biraz sessiz konuşur. insanları aşağılayan, hakir gören bu insan müsvettesiyle bir daha ne konuşurum ne selam veririm. ruhu ve kalbi pislikle dolu nasıl böyle insanlar var. insanları maddiyata göre ayıran, selam veren, hakir gören.

zengin olmak , okuyup diploma sahibi olmak değil insan olabilmek önemli. mesela giderim bir yerde yemek yenecek , çay içilecek karşımdaki kişi çekinir utanır durumu yok kabı, kaşığı iyi değil diye ya da inşaat, sanayi ortamı diye yok be abi derim sorun değil. kimiz ki ne üstünlüğümüz var. ama bazıları görüyorum kibirleniyor , kendince bir tiksinme yüz buruşturma felan.
Somut olayda fakir diye aşağılanma tartışmasından fazlası var gibi.

Ha isteyen istediğini yüceltir, istediğini aşağılar hakaret etmemek kaydı ile bunu ciddiye alıp almamak sizin elinizde zaten.

Neticede bu ülkede “ağzı olan konuşuyor” diye bir deyim var. Fazla takılmayın böyle şeylere o yüzden.

Zaten bazı kurumlar aracılığıyla artık fakirlik de ayrıcalık haline getiriliyor yakında millet ben daha fakirim diye birbirini ezerse şaşırmayın.
Bu lafı duyduğumda evlilik programı gelir.