bugün

yok öyle sevmek, yok böyle sevmek... sevmek te sevmek. aşık olmak, yanıp tutuşmak, iyi sevmek, güzel sevmek, uğruna herşeyi yapabilmek, sevdiğine dünyaları hediye etmek, onunla muazzam bi şekilde mutlu olmak, ona kalbini vermek, onunlayken cenneteymiş gibi olmak.... falanlar filanlar boş arkadaşlar boş. bunların hepsinin sonucunda hüzün, gözyaşı, acı, depresyon vb. şeyler var. kimse için kendinden ödün vermeyeceksin. kimse için ölüp, bitmeyeceksin. hiç ayrılmayacak gibi bağlanmayacaksın.

en önemlisi ise; hiç kimseyi allah'tan çok sevmeyeceksin, onu severken allah'ı unutmayacaksın.

benim bi kız arkadaşım vardı, hemen hemen 2 yıl gibi bi ilişkimiz oldu. ayrıldık ve ayrıldıktan sonra baya zor ruh halleri yaşadım. sonra bir gün düşündüm ki ben bu kızı allah'tan çok sevmiştim. onunla günahlar işledim; günah olduğunu bile bile, allah'ın bizi gördüğünü bile bile. günahtı ama olsundu çünkü o tüm bu cezalara değerdi. ama hata yapmışım. allah'tan çok sevmişim. o yüzden allah beni ondan ayırdı. i̇yi ki de ayrılmışız çok büyük farkındalık yaşadım.

ha kıza ne mi oldu? ben ayrıldıktan sonra allaha yaklaştım, o ise allah'tan uzaklaştı ateizme yöneldi.

ha gene severdim, uğruna herşeyi yapardım (allah'ı unutmadan) ama kendime ve inancıma uygun bi şekilde severdim. unutmayın; en çok allah'ı sevin sonra kendinizi sevin. en önemli ve degerli siz olun.
şirktir. malesef günümüz ilişkilerinde, türk toplumunun genetiğindeki buram buram arabesk genlerin de etkisiyle eşi tanrılaştırmak en sık rastlanan yanlışlardan biri. bu yanlış, şarkı sözlerinde de kendini bol bol gösterir; eş için cehenmemi göze almak, eşi cennetle bir tutmak, eşe tapmak vb saçmalıkları ve daha fazlasını çoğu şarkıda işitiyoruz. elbette, bunların hepsi palavra...

reşat halife'nin "senin tanrın kim" adlı iki kısa parçadan oluşan çarpıcı videolarını izlerseniz; gün içinde en fazla düşündüğünüz, ilgilendiğiniz şeyin sizin tanrınız olduğunu fark edersiniz.

(bkz: senin tanrın kim)
kimi benden çok seversen onu senden alırım, onsuz yaşayamam deme, seni onsuz da yaşatırım.
şeklinde hatırladığım sözü aklıma getirmiştir.
Ateistler için normal durum...
görsel
Tövbe deyin lan.
Keşke herkes müslüman genellemesi yapmasanız.
Allah sarılınan bir şey değil anladığım kadarıyla.
Günaydın.
Kaybetmeye delalettir.
anlatım bozukluğu içeren, içeriği de sikko olan bir başlık. ayrıldıktan sonra allah'a yaklaşmış da bilmem ne. ne mallar var arkadaş.
Normal bir durumdur. Allah diye bi şey yok varsa da sevmiyorum zaten.
yeşilçam filmlerinde aşırıya kaçıp seni seviyorum yerine sana tapıyorum demektir.
eğer öyle bir hataya düşüyorsanız tanrı onu sizden alarak cezalandırır.
Allah der ki: "Kimi benden çok Seversen, onu senden alırım." ve ekler: "Onsuz yaşayamam deme, seni onsuz da yaşatırım."
yaradılanı severiz, yaradandan ötürü...
şu siktiğimin platon/şölen'ini okuyup aydınlanın artık. bilgiyi severseniz diğer herşeyin kilidi açılır.
allah'a inanan biri için bile kaçınılmaz olandır.
sevgi, insanın kendinden daha yüce ya da daha aşağı bir varlığa karşı hissedeceği bir şey değildir.
ben kendimi her şeyden çok sevdiğime göre tanrıyı çoktan kaybetmişim demektir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar