bugün

Evet sözlük. Gerçekten aklı başında yazarların konu ile ilgili fikirlerini öğrenmek istiyorum.
(bkz: kızdırmak)
Bırak konuşsun.
tatile çıkın diyecektim ki denmiş. vurgulamak için tekrar diyorum.

birlikte tatile çıkın.
tatile çıkın falan diyenler olmuş.ama kesinlikle yolculuk yapın.
doğru soruları sorarak doğurtmak.*
Sinirlendir ve üz.
borç para isteyin, acil bir durum olduğunu söyleyerek yanınıza çağırın, bir de sarhoşken muhabbet edin. eğer üçünden de başarıyla geçerse o adamla her yere gidilir.
borç para verin.
sizinle konusurken ezilip büzülüyosa o adamı dost edinin aga zor sımdı oylesını bulmak. millet tokat derdinde.
denizden çıkarıp iyilik yapılmalıdır. sonra iyilik yapıp tekrar denize atmalıdır. bu işlem 3 kez tekrarlandıktan sonra bu sefer iyilik yapmadan denize atılmalıdır.
-Seyahat edin.bodrum,Çeşme tatili gibi değil bahsettiğim uzun sürecek bir yol.
-borç para alın ve beklediği zamanda ödemeyin.
-toplum tarafından benimsenmeyen bir özelliğiniz olsun ya da topluluk içinde gegirin veyahut gaz kacirdiniz,tepkisine bakın.ay bu kim edasında ise uzaklaşın.
(Şu 3 örnek hayat kurtarır.)

Bonus olarak;seyredin,görmek tanımaktır.
Daha önce görmüşsen direkt tanırsın.
özelden,

zuhahahaha entryne bayıldım ya xD bu arada ben tayfun.

şeklinde mesaj atın.

edit: tayfun'u isteğe göre değiştirebilirsiniz.
Camiyi sağ kola al, üç sokak ötedeki tekelden sola dön, orda kime sorsan gösterir.

olmayan yoldur, yıllar geçse bile tanıyamazsınız bazen, şansa bağlı olaylar.
Aranı aÇ,bakalım kazığı dokunacak mı..
aynı evi paylaş, yemek ye.
herkes ilk olarak aynı evde kalmak düşünür, bakalım kaç saat tahammül edebiliyorsun, ama bence asıl önemli olan karışık bir durumda doğruyu mu seçer yoksa seni satar mı, işte o durumda tanımaktır.
Babağıyy adı ne seniyy.veya kimin oğlusuyy senn
hata yapın ve sonra tepkisini gözlemleyin , gerçek yüzü ortaya çıkar.
Bencilölçere tabi tutun..mesela en basitinden bir tabaga 2 elma koyun biri kucuk ve hor gorulen cinsten olsun.sonra secmesini bekleyin.
her insanı sevebilirsiniz, tabi onu yeterince tanımıyorsanız.

3. kişiymiş gibi gözlem yapın.
Dinlediği müzikler ipucu olabilir.
bir çok yolu vardır elbet, zaten burada da sayılmış fazla söze gerek yok. insanları tanımak merak duygusunun getirdiği güzel bir şeydir. ama konu eğer bir insanı tam anlamıyla tanımaksa bunun ne mümkün, ne de başarılsa bile de iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. biraz sır ve akabinde gelecek olan merak her zaman iyidir. kısacası tanımak istediğiniz insan, onu okudukça hakkında bir çok şey öğreneceğiniz, ancak sonunu hiçbir zaman getiremeyeceğiniz bir kitap gibi olmalı.
Kavga edin.
Bir insan en cok sinirliyken belli oluyor bence.