bugün

Çok mühim bir sorunsal.
Sigara benim için oksijenden daha kıymetli amk.. siz sigara içmeden nasıl hayat sürüyorsunuz inanılır gibi değil.
oksijenle diye cevap verilecek sorunsal.
sayenizde içmeyen insan mı var dünyada ? içmesekte içiriyorsunuz.
hayatı sürmediğim için aynı eylem içinde bulunmamaktan mutluk duyduğum yazarın başlık açmak için açtığı başlık der geçerim. ne bir bilimsellik ne bir mantık ne de bir yaşanmışlık içeren kısacası içi boş söz öbeğinden öteye geçemeyen kelime israfı.
o da yaşamak mı dedirten durumdur.
Gayet bol oksijenli, kokusuz, disler inci gibi, tertemiz mis gibi bir hayat.
bazı anlarda; mesela bir tren istasyonunda beklerken, ya da otogarda, ya da uzun yolculuklarda molalarda, böyle anlar mevcut bi sigara yakmak için, eğer bağımlılık yapmasa ve hoşuma gideceğini bilmesem içerdim.
ama içmeden gayet yaşıyoruz işte.
3 gündür nasıl yasiyorsam öyledir. şaka maka 1-2 senedir ilk defa 3 gün boyunca hic sigara icmedim.

hadi cocuklar!! bizler inandık siz de inanın! 1!!
Asıl soru içerek nasıl yaşıyordur.
sigara içmeden yaşıyor.
Yurt disindayken icerim yurt icinde icmem. Bir baska dengesizligim iste. Nedeni, nasili yok.
tanım: yaşaması gerektiği gibi yaşıyor. hadi sigaranın tüm eksi yönlerini yazalım. Madden cebimize zarar veriyor. Kronik olarak rahatsızlık yaratabiliyor. Merdiven çıkmak, koşmak, hızlı olmak zor bir hal alıyor. Kanser olma ihtimalinizi epey arttırıyor. Yakınınızdakilerin sağlığını olumsuz etkiliyor. Dişlerinizi ve varsa bıyıklarınızı sarartıyor. Ağız kokusu yapıyor. Yokluğunda strese yol açıyor. içenler, içmeyenler tarafından dışlanıyor falan filan. Sigara boktan birşey, bunun farkındayım. içmek aptallığın daniskasıdır ve içenler ya aptal ya da iradesiz insanlardır hepsinin farkındayım. Ama tiryakiysen öyle anlar geliyor ki, hepsini siktir ediyorsun. Doğru zamanda doğru yerde içilen sigaranın verdiği hazzın bi benzeri yok bu dünyada. Bu hazzı hiç yaşayamayanlara da, sigaranın kölesi olanlara da acıyor son fırtı çekip bu gereksiz uzunluktaki entry i sonlandırıyorum.
hiç başlamayarak.
Bilmem ki içmedim yani içmiyorum. ilginç.
(bkz: beyle)
Onla bir hayatim hic olmadigindan yoklugunu hissetmedim.
içmeyerek yaşıyor.
çokta güzel yaşar. hem sağlıklı olur hem de leş gibi kokmaz.
sağlıklı yaşıyor.
Çünkü başkası içerken kokluyor.