bugün

daha yeni tanışılmış ve bir ilişkiye başlanmış toplam görüşme miktarı bir elin parmaklarını geçmemiş olan sevgili için can arkadaşların satılması durumudur. misal;

- kanka hadi bu hafta sonu bişeyler yapalım beraber
* tamam olur yaa harika olur hemde
bir gün sonra
- abicim hadi gidiyoruz herşey hazır
* ya abicim ben gelmiyorum
-sebep??
* sevgilim izin vermiyo yaa sonra takılırız
-şakasın sen biliyomusun!!
erkeklerin anlayışla karşılayacağı ama kız kısmısının kıskançlıktan çatlayacağı olaydır. çünkü bu kız milleti hep ilk sırada olmak ister.
Allah kimseyi (bkz: açlık)la terbiye etmesin, dedirten durum.

(bkz: Aşka açlık)
(bkz: Sevgiye açlık) * *
bize sadece kuku için de yaşayan insanların olduğunu gösteren hadise.
aymazlıktır, terbiyesizliktir, ya hep beraber ortamlara girilsindir, yada önceden kankaya yada eşe dosta verilmiş bir söz varsa tutulsundur, söz vermek g.t vermeye benzemediği gibi g.t verm...'mavi ekran'...* * * *
-- hadi kamil aşağıdayız biz, seni bekliyoz.
++ niye abi?
-- olum yüzmeye gidecez dediydik ya geçen gün.
++ haa.. abi ben gelemicem ya seray gelecekti bugün.
-- vay çakaall!! tamam olum ayıpsın akşam arar anlatırsın artık, hadi kolay gelsin puşti ehehehöhö..
ayıptır yapılmamalıdır zira defalarca test edilmiştir sevgili kişisinin seni terketme yalnız bırakma oranı yüksek dostlarınınsa yok a yakındır bu yüzden satmayın arkadaşlarınızı yapmayın valla löp diye kalırsınız sonra ortada benden söylemesi.
sevgili ile boş bir yazlığa gidiliyorsa kankanin anlayiş göstermesi gereken durumdur.
altın yada dolar gibi bişeydir. sattıktan bir gün sonra en az iki katı değerli olduğu anlaşılır. e grup olalım o zaman. *
barney stinson bundan bro code adını verdiği kardeşlik kurallarında bahseder. hatta 2 kere söyler. arkadaşları sevgililerle takılmaya başladığı an kendisinin 2. sıraya düştüğünü belirtir. ama unutulmamalıdır ki çoğu sevgililer ayrılır yine o kankalara dönülür.
hele ki 3 kişiyseniz durumunuzun daha vahim olduğu anlardır. genelde üçüncü tekil şahsın sinirden kudurduğu ama diğer muhteşem ikilinin umrunda olmadığı bu yüzden dışlanmışlıkla dolu gezen zaman dilimidir.