bugün

Kimse olmak istemezdim, yine kendimi seçerdim.
Gerçek hayattaki ben yerine Hayalimdeki ben.
şeyma subaşı.
Hep "ben".

Bu dünyaya kendim olarak gelmiş olmaktan hiç bir şikayetim yok çok şükür.
Kıvanç tatlıtuğ olmak isterdim net. En kalabalık ortamlara girip o kadar yakışıklı olunca insanların nasıl tepki verdiğini,kızların bakışlarının bana çevrilip çevrilmediğini gözlemlemek isterdim;)
Babam olmak isterdim. ( Şu hayatta en çok saygı duyduğum kişidir kendisi.)onun gözünden nasıl biri olduğumu ve nasıl olmamı istediğini bilirdim. Bana dair ne hayalleri var bilmek isterdim.

Evet başkasının istediği biri olamayacak kadar özgür ruhluyum ama en azından bazı çizgilerim net olurdu. Hep "kendi kararlarını kendin ver." Der kendi hayatında birçok şeye kendisi karar verememiş biri olarak.

Hayata dair bütün keşkelerini bilmek isterdim. En çok neyi sever, en iyi arkadaşı kim, beni ilk kucağına aldığında neler hissetti bilmek isterdim.

benim aksime çok konuşmaz. Boş konuşmaz. Tam bilmediği konuyu konuşmaz ve illa kendisinden cevap isteniyorsa yarım bildiği için özür diler veya yanıt vermek için uygun araştırma süresi ister. Bulduğu cevabı net ve özet verir.

Bütün söylediklerinde haklı çıkmayı nasıl becerir bir insan bunu öğrenmiş olurdum.

Belki o zaman " amaaaan boşver! " ciliği bırakır. Senden adam olmaz diyenlerin karakterlerine avuç avuç adamlık bırakırdım.
Bir günlüğüne kelebek olmak isterdim çiçekler üzerinde dolaşır uçardım.