bugün

sevmiyordur.
doğasından dolayı aldatır. sorgusuz sualsiz seven mallardan değilse aldatır, zaten aldatmak ilişkiye heyecan katar, takmayalım kafamıza bu kadar, bak güneş yine doğmuş.

günler sonra gelen edit: (bkz: aşkın metafiziği)
hormonların etkisiyle olan olaydır.
aldatmalar duygusal ve cinsel olarak ikiye ayrılır. bu başlıkta konu edilen aldatma ise cinsel yani hormonal aldatmadır.

derebeylikler tarafından verilen emir sonucunda gerçekleşir. beyin ile alakası yoktur.
bir erkek sevdiği kızı sadece ayran gönüllü olduğu için aldatır.
şeref yoksunudur.
sevmiyordur.
aldatmanın Sevmeyle ilgisi olmadığı için şeklinde cevap verilebilir soru.
(bkz: aldatılan sözlük kızları)
erkek aldatma suçunun maddi ve manevi unsurlarını gerçekleştirirken asıl gayesi sevdiği kızı aldatmak değildir, amacı sevdiği kıza zarar vermemek adına başka kızların bedenlerini cinsel dürtülerine alet etmektir.
kız mal, gerizekalı ve çirkindir. kullanıp atmıştır.
ayrıca hadım edilmelidir.
Aldatmak değildir o.

Bazen sevgilinin namusunu korumaktır.

Bazen ilişkide lale devrini atlatmaktır.

Bazen de haberi olsun da ayrılalım ın terbiyesiz cesidir.
Bütün canlıların er kişisinde olduğu gibi üreme içgüdüsüne yenik düşmüştür. işte erkeklerin şerefsizliğidir, yok efendim mahalle baskısıdır, yetiştirilme tarzından ötürüdür falan hep hikayedir. Sadece ve sadece içgüdüseldir.

'' Ben asla sevgilimi aldatmam '' cümlesini kuran bir erkek bile, en azından başka bir hatun kişiye dönüp bakmışlığı, aklından kısa süreli de olsa fanteziler geçirmişliği vardır.
karaktersiz olduğu içindir.
sevdiği kız cinsel iişkiye sıcak bakmıyordur ve zamanla biriken cinsel isteğin patlama noktasını başka bir kızın bedenini kullanarak gidermektir anlayış gösterilmelidir. yok öyle beni her akşam dışarı çıkıp gezdirsin, beni çok sevsin, sadece sarılıp uyusun ama beni zikmesin olayları.
aklı ve duygularıyla değil, iç güdüleriyle hareket ettiği için aldatır.
Kız vermiyor olabilir "elini".
herhangi bir sebepten birine aldanmış olduğundan aldatır. sevdiği birini değil, Alışkanlığı olduğu birini aldatır.
(bkz: çünkü eşeğin zikinden dolayı)

sanki sadece erkek aldatıyor gibi konuşmayın. ne haltlar yendiğini gayet iyi biliyoruz.
genlerden olabilir.
DOYUMSUZDUR. ELiNDEKiYLE YETiNMEYi BiLMiYORDUR.
gerçekten sevmemiştir.