salaklıktır. ne gerek var?
Dıştan bakıldığında bir erkek için intihar edildiğinin sanıldığı önyargıdır.

Çünkü dışardan bakan birisi intihar eden bir kızın iç dünyasına dokunamaz. Dolayısıyla olay en basit şekliyle bir erkek için intihar etme görüntüsü sunar. Bana sorarsanız erkek ya da kız için değil kişi aşkı için intihar eder. Duyduğu aşkın kendisine acı veriyor boyuta gelmesinden ötürü kendi acısını yok etmek için kendisini dünyadan yok etmeyi görev bilir. Tabi bu bizim saplantılı aşk dediğimiz durum da olabilir. Duygusallık kişiyi çoğu kez yanlışa sürükler. Çünkü mantıktan uzaktır. O yüzden bu durum da fazla eleştirilmemeli.
eskiden sık sık aklımdan geçen eylemdir. sevdiğim adam için elimden yapacak bir şey gelmediğinde aklıma gelmiyor değildi. gerçi sen ölünce o erkek arkandan kaç gün üzülecek onu da düşünmek gerek. bu ilk kez başıma gelmiyor. askerden geldiğimde de aynı duyguları yaşamıştım. gerçi insan neden babası için intihar etsin dimi? * *
Doğru yol. Gerekirse bu uğurda öleceğini bile kolpadan göstermeye çalışan Kezban modeli. Vermeden ölen amcık kuruları.
vicdan azabı yaratır.
Aptallıktır, intihar edecek olan kişinin içgüdüsel duygularının zekâsından daha baskın olmasıyla çıkan şeydir. Ve kimse için değmeyecek şeydir.
ya 7 insanın tanıdığı, her erkeğin gönlünde taht kuran kadınlar aldatılıp hor görülüyor, sen bir götü boklu adam için mi canına kıyıyorsun? Denilip tiye alınacak eylem. Eyleme dönüşmemesi gereken cümle. intihar insanın kendisine verecebileceği en büyük ceza, düşmanına verebileceği en büyük ödüldür.
elin kici kirik oglu icin. nabiiyon degmez ya.
yazık olmuş dedirtir.
olayın iç yüzünde ki derinliği bilmeyenlerin kişinin ölüm sebebine dair söyleyip geçeceği cümledir.
Genellikle 16 - 20 yaşlarında ergenlik döneminde gerçekleştirilen bir eylemdir.
initihar etmek yerine psikolojik bir destek alması daha yararlı olacaktır. Ölüm çare olsaydı, dünya da yaşayan bir insan kalmazdı. Herkesin kendisine göre dertleri var. Öğrenilmesi gereken o dertler ile yaşamayı öğrenmektir.
Saçmalıktır.
bir erkek için intihar etmek zerre zeka pırıltısı taşımazken, bir kadın için intihar etmek de bununla eşdeğerdir.

kimse bir başkası için yaşamamaktadır. herkes kendinden sorumludur dolayısıyla kişinin yaşadığı hayat kendisini ilgilendirir. ancak ülkem insanının kafasına göre kişi sevdiği için(kadın veya erkek), onu ne kadar sevdiğini belirtmek için intihar etme girişiminde bulunur. bu durum iki şekilde sonuçlanır;

*kişi intihar sonucunda hayatını kaybeder ve ispat etmeye çalıştığı, kendine göre ispat ettiği şey bir boka yaramaz. kendisi artık öbür tarafta bir zevce, bir zevç bulup kendini ona ispatlamalıdır.

*kişi intihar sonucunda hayatta kalır ancak bu sefer de kendini ispat etmeye çalıştığı kişi, kendisine hasta olduğu ve bundan sonra da intihar girişimlerinde bulunacağı gerekçesiyle tekmeyi basar. kişi tekrar intihar eder ve kendisini tesciller. bu bir kısır döngü haline gelir.

zaten intihar girişiminde bulunan kişinin kaybedecek pek bir şeyi yoktur ya da akıl, mantık sahibi değildir. aklı başında bir insan evladı kendini öldürmeye cesaret edemez.
Akıllı düşünmeyen ergen, kezban kızlar yapar bunu.
gerizekalılıktır.. açık ve net.. kimse için canına kıymaya değmez.. yapmayın etmeyin.
bir arkadaşımın bu sebepten dolayı ölüm haberini aldım çok üzüldüm gerçekten.. şu mal erkeklere bu kadar değer vermeyin artık.
intihar edilen erkeğin, aynı günün akşamında başka kadınla yatıyor olması gerçeğini değiştirmez.

kimse için ölmeye değmez.
kendime zarar vermek bile büyük bi haz veriyorken bunu da yapabilirim sanırım sıkıntı olacağını sanmıyorum.
Yüz kişiye sorduk doksan dokuzu aptallık olduğunu söyledi.

Bana göreyse asıl aptallık, canına kıyan birisini o noktaya sürüklemek ve intihar eden kişi hakkında hiçbir şey bilmeden üzerine yorum yapmaktır.

Nasıl biz özgüvense bizim aptallardaki, karşıdakinin psikolojisini anlamadan zeka seviyesi ile ilgili yorum yapıyorlar.

Biz ne ara bu kadar duygularımızı ve beynimizi aldırdık bilemiyorum.
Mutsuz geçinen bir çift intihar etmeye karar verir kadın atlar ama erkek vazgeçer kadının bir süre sonra paraşütü açılır sizce ihanet eden kim.