bankamatiğin sahte 50 tl vermesi.
şudur ki efendim ;

cuma günü para yatacaktır ki ; ozamanlarda sizin bir öğrenci olduğunuz düşünülürse büyük gün o cumadır. kutsal cuma. o ayın en kutsal günüdür o gün sizin için.
ve perşembe akşamı hemen hemen son paranızla trene biner kız arkadaşınızın yanına gidersiniz. kız arkadaşınız ki uzun zamandır beraber olmanıza rağmen ailenizin nefret ettiği bir kişiliktir.
nasılsa sabah indiğimde para çekerim ümidi ile çıkılan yolculuk sabahın ilk ışıkları ile hüsrana döner.
çünkü kart dedenizin emekli kartıdır.adamcağız torunum rahat okusun diye emekli kartını size verir. ancak süresi dolmuştur ve bankamatik kartı yutar.
işin kötü yanı bankaya da giremezsin. ne diyeceksin banka görevlisine ' dedemin kartı bankamatikte kaldı maaşı siz bana elden verin ' .
ıkına sıkıla baba aranır. baba ben x şehirdeyim biliyorum kızıyorsun bana ama anlatınca daha çok kızacaksın o yüzden sabret daha etkili olursun üzerimde.
ve tabi ki çok kızar.
sadece o mu ?

dede 80 yaşında ve evden alınır bankaya götürülür baba tarafından ki kartın süresini uzatabilecek tek kişi odur.

oda çok kızar. ve der ki * *
(bkz: aq bankamatiği)
şöyle ki, daha yeni yani.

1 hafta önce kadar aile hesabından otomatik olarak para yükleneceği için ve şu ana kadar bir sorun yaşamadığım için o günden bir gün önce tüm paramı bitirdim. yedim, içtim, alışveriş...vs derken cebimde sadece eve dönmeye yetecek parayla kaldım. neyse, eve geldim. tabi ertesi gün parayı çekeceğim hiçbir sorun yok.

ertesi gün oldu, bankamatiğe gittim. tüm artistliğimle kartı taktım. nasılsa 1 dakika içerisinde zengin olacaktım. derken ana ekran açılınca bir uyarı yazısı;

"aile hesabınıza ait "*******" bilmem kaç nolu kartınızın kullanım süresi bitmiştir. lütfen en yakın bankaya giderek bla bla bla..."

hemen tabi üstümden aşağı kaynar sular, cebimde tam tamına 50 kuruş ile bankamatik önünde kendimi çırılçıplak hissettim. kartın süresinin aştığı tamamen aklımdan çıkmıştı, halbuki en son bankamatiğe geldiğimde uyarı vermişti yine de bu kadar çabuk olacağını düşünmemiştir. kartın aktifleştirilmesi maalesef bana değil, aile hesabı sahibi olan babamın elinde olduğu için babama söylemem gerekecekti ve o da memlekette tekrar aktifleştirecekti. o an kafama bir şey dank etti. ulan cepte para yok. ne yerim ne içerim. lanet olsun ki bir de cuma günü olmaz mı?! neyse, en sonunda babama ulaştım ve o da pazartesi günü halledeceğini söylemişti ve ben bankamatiğin bu şerefsizliğini tam 3 gün boyunca su içerek ödedim.
bankamatik: yapacağınız işlemler için makbuz istiyormusunuz? bu arada şu şekilde bilgilendirmeyi de ihmal etmez: gereksiz alınan makbuzların çevreye zarar verdiğini unutmayınız)

sen: evet(para çekiyoz nolur nolmaz)

bankamatik: geçici bir süre için makbuz veremiyoruz.

sen: hönk?!?!
para verilmiş gibi fiş keser ama ne parayı verir ne de kartı.
kredi kartı borcu ödemesi için günün son saatlerinde 'geçici bir süre için bu bankamatikten para yatırılamamaktadır,size en yakın bankamatik için tıklayınız'benzeri bir yazı görmek.
kartı içine soktuğunuz anda bozulup kartınızı geri vermemesi ya da hiçbir problemi olmayan, daha iki gün önce kendisiyle mutlu mesut para çektiğiniz kartı kabul etmemesidir.
bu adi bankalar banka hesabından yılda 1 defa falan komisyon keserler hani hiç uyarmadan etmeden.kıyıda köşede nolur nolmaz diyerek sakladığın 20 liraya bi haftasonu lazım olduğu zaman banka tarafından el konulması en büyük şerefsizliktir bence.ulan hani önceden uyarsan neyse habersizce yangından mal kaçırır gibi derdin ne yani.
sahte para vermek. eskiden baya çoktu ve kesinlikle ispatı yoktu. alanın elinde patlıyordu.

(bkz: pamukbank)
sevdiğiniz bi insanı 23 yerinden bıçaklaması... ama yapmaz o ayrı, bankamatik çünkü o.
günlerden cumartesi, dışarıda parayı yedikten sonra, ve elinizdeki nakit para bitmiştir. e artık eve dönüş vaktidir ama nakit paraya ihtiyaç vardır. gidersiniz bankamatiğe, taktığınız gibi, daha şifre bile istemeden kartınızı yutar. ekranda kartımı tekrar çıkarmam için yapmam gerekeni yazar. * ve dımdızlak, sizi şehir merkezinde beş kuruşsuz bırakır.* *
yatırılan parayı alıp çekilmiş gibi işlem görüp fiş kesmesidir. olmuştur.
geçen hafta aylığı çekmeye gittiğimde sahte 20 lira verdi.nicki ''bankamatikten sahte para çeken adam'' olarak değiştirmeyi bile düşünüyorum*
bir hafta sonu bankamatik önünde para çekilir. yan bankamatiktede bir aile vardır. aynı anda paralar çekilir adam hanımına 100 tl verir evladına elbise alması için. o bayanla lcw girilir. biz alış verişimizi yapıp hesap ödemeye indigimizde o bayanın evlad ile orda oldugu görülür. bayan aldıgı eşyaların parasını az önce eşinin verdigi 100 tel ile öder. ama kasiyer 100 tl nin sahte oldugunu söyler. gerçektende o 100 tl sahteydi. evladına eşya almasını engeleyen bankamatik, ne büyük bir şerefsizlik yaptıgının farkındamısın.

(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
4 bin lira ödemeniz gereken günde 1000 liralık limit koymak. aklıma gelen bütün küfürleri sıraladım.
pazar pazar hiç bir sebep yokken kartınızı yutması! * *
öğrenci bursumu çekmek istediğimde "üzgünüz şu anda 50 TL ve katlarını çekebilirsiniz" demesi. Ağzını kırayım burs mu çekiyoruz vekil maaşı mı.
üzgünüz günlük en fazla 1000 tl çekebilirsiniz.
ulan kimin parasını kime vermiyon sen.
Windows NT'nin yazılımı boot edememiş olması ve desktop'ta kalması.
sevgiliniz elinizden almaktır herhalde.
bakiyenizde para bulunmamaktadır diyerek dalga geçmesidir.
yıllardır validenin kredi kartını kullanırsın. gün gelir bankamatik yutar kartını. işin yoksa valideyi çağır da kartı çıkartsın. ne de kart olsa onun adına. hayır parasız kaldığına mı yanarsın, sana hırsız gözüyle bakan güvenlik görevlisine mi aklın karışır.
başıma gelmiş olaydır. 100 tl sahte banknot vermesidir. *
iki ay kadar önce başıma geldi. ismini telafuz etmek istemediğim * bankanın atm sinden çektiğim 500 tl * paranın 100 tl si sahte çıkmıştır. geri vermek istediğimde almayışı, paranın içerden koyulduğunu ortaya koydu. ** *.
fatura yatıracağınız ve cebinizde kalan son parayı, sahtedir diyerek alıkoyması.
ilçede ki tek bankamatik'in bozuk olması. beypazarında okur iken, garantinin tek bankamatiği bozuktu. tam da paraya ihtiyacım vardı. olmadı.