bugün

(bkz: kafayı ateistlerle yemek) * * *
- offf nasıl koydu semih çocuğu yea süperdi bu arada ben ateistim.
+ ama çok kötü oynadık bence, bu arada bende ateistim.
- o değil biz manyak mıyız? her cümlenin sonunda "ateistim" diyoruz.
+ ne bilim yea böyle bir başlık var sözlükte o açıdan. bu arada ateistim demiş miyimdim?
bir ateistin kendi kendine yaptığı dialogmuş bu. ilginç tabi.
Semiiihh ve gooollll.. (hönk)

-Alo Diyanet işleri Başkanlığı mı? (...) Evet, ben müslüman olmak istiyordum yardımcı olabilir misiniz acaba?
- şu dakikadan sonra da türkiye kazanırsa hak yoluna girmeyen ne olsun ?
* hacım sen zaten bahane arıyomuşsun müslüman olmak için. ben sana şimdiden kelime-i şahadet i öğretmeye başlıyım sonra da abdest nasıl alınır, ona geçeriz olur mu? şu sıra atıcaz çünkü hissediyorum. (bkz: gönül gözü açık olmak) (bkz: golü gelmek)

--- tam bu sırada ayyıldızlılar golü, hırvatlar papazı bulur. ---

- Allah' ım sana geliyorum....
* dur ulen, bari şahadet getirseydin, sokaklar atış poligonu olmuştur şimdi * , bir kaza kurşununa gelip hak yolu derken ateist olarak bok yoluna gidecen.
- bu kadarı şans olamaz, kesin bi tanrı var.
- iyi de varsa neden türkiye'nin kazanması için çalışsın ki..
- turnuvadaki tek müslüman takımız ondan mıdır acaba..
- e ama dünyada bütün müslüman nüfusların burnu boktan kurtulmuyor, neden onlara yardım etmiyor da sadece bi futbol turnuvasında yardım etmeyi tercih ediyor ki..
- daha da garibi var aslında
- nedir..
- yani burada tanrının türkiye'nin kazanması için yardım edişinden daha belirgin olan bu yardımını olabildiğince aleni yapması.
- doğru, madem türkiye'nin kazanmasını istiyor, maçın başında gol attırır bizimkilere, iki farklı öne geçer yeneriz di mi..
- evet burada tanrının tek amacının bizim maç kazanmamız olmadığını görüyoruz, bize yardım ettiğini gözümüze sokuyor, başka bi amaç var burada.
- acaba ateistlere kendi varlığını göstermeye çalışıyor olmasın..
- ama evrenin tarihinde çok daha az ihtimalli şeylerin tamamen kendiliğinden vuku bulması bile bizi inandıramadıysa sadece son dakikada gol atmamız mı bunu başaracak..
- valla eğer bunu düşünüyorsa hayal gücü pek geniş değilmiş.
- tabii bi de aslında fiziksel determinizm var ateistin karşı argümanı olarak.
- doğrudur, sonuçta bi saniye sonra olacak şey bi saniye öncesinde olan her şeyin doğal ve kaçınılmaz sonucudur
ve daha olmamış bi şeyin bile aslında ne şekilde olacağı şu an olanlar yüzünden bellidir.
- evet şu an saksı duruyor pencerenin dışında ama hava soğuduğu için buraya doğru rüzgar esecek ve o rüzgar saksıyı yere düşürecek, saksının düşecek olması şu andan belli zaten, dış bi müdahale bu dünyaya imkansız.
- o zaman tanrının maça müdahalesi de imkansızdır çünkü semih'in gol atması rüştü'nün degajı, degaj topun ona gelmesi, topun ona gelmesi bizim sanradan topu hırvatlara kaptırmamız, santra yapmamız da hırvatların gol atması sebebiyledir.
- yani kısaca neden sonuç değil mi sebastian..
- bence öyledir cevat abi.
- yani sonuçta hala ateist miyiz sebastian..
- ateistizdirim cevat abi.

ateistin kendi kendisiyle diyaloğu böyle bi şey olurdu herhalde
- Gol lan be gol be nasıl koyduk lan!
+ yeeeeaaaaa baba çaktık valla!
- gördüğün gibi semih vücudunda biriktirdiği son glikozları o şutu atarkenki eforu için sarfetti, ayrıca topa çarpaz bir açıyla vuran ayağının şiddetiyle giden topun, rakibin de bacağına çarpması topun yönüne 17 derecelik bir açı kattı ve, pletikosa'da az evvel buldukları golün halet-i ruhiyesi ile maça olan konsantrasyonunu kaybetti böyle bir topu beklemiyordu ve top ağlarla buluştu... iyi koyduk hırvatlara, kodumun dürzüleri bizim vatandaşlara saldırırsınız ha, az mı buldunuz lan! al işte böyle yea yea * *
+ ne diyon a.q ya! görmedin mi sahadaki yeşil cüppeli sarıklıları!