bugün

sözlük yazarlarına samimi bir soru.

görsel
+Ateist misin kardeş?
-Evet.

Bu kadar.
namaz kılışından.
camiden çıkıp türlü katakulli çevirmesinden

bilmem kaç tane karıya imam nikahı yapmasından.
"türkiye de yaşayan bir ateist ise, diğer bütün dinleri bırakıp islam diniyle uğraşmasından"

şeklinde cevap verilebilecek soru cümlesidir.
samimi bir soru. allah kaldıramayacağı taşı xxxx. diye devam eden saçma cümleler kuruyorsa ateisttir. hatta beyinsizdir. açık ve net.
olm o değil de şeytan bile allahın varlığını biliyor siz nasıl bu kadar mal oldunuz ya.

saçma sapan sorularından ben aykırı olmak istiyorum tavırlarından.
genellikle senden zeki olurlar. inandığın kitabı okumuş konuya senden daha hakimdir. iki çeşit ateist vardır. birincisi komünist ateist diğeri sorgulayan ateist. komünist olan direk reddeder salaktır tartışamaz. sorgulayan ise allahın olmadığı sonucuna varmış ve mantıklı sebepleri ile seni göt eden ateisttir.
Tipe bakın. Bir kayıklık bir mallık varsa ateisttir.
biri şeytanı referans gösteriyor diğeri kendince küçümsüyor. kusura bakmayın ama en boş kafalı ateist bile sizden iyidir. en azından içinde cesaret vardır. siz anca klavye başından din koruyuculuğu yapar kendinizce sizin inandığınız bir şeye inanmayanları aşağı görürsünüz.

merak ediyorum hiç diyanetin sitesinden açıp kuran'ın türkçe mealini okudunuz mu ? yoksa siz de geri kalan diğer çoğu müslüman gibi ya hiçbir şey anlamadan arapçasını okuyan ya da hiç okumayıp ama inananlardan mısınız ? bana soracaklara hemen cevap vereyim açıp diyanetin sitesinden okuyorum boş vakitlerimde. öyle önyargılı filan da değil gayet objektif bir şekilde okuyorum ve her seferinde bunun -eğer varsa- milyarlarca ışık yılı genişliğindeki evreni yaratan yaratıcının bir kitabı olduğu olduğuna inanmıyorum.