bugün

bu iş için saatlerimi .günlerimi feda edebilirim ,yeterki bir kişinin imanına vesile olabilsem bana yeter .
orta iyi gelirse gol olur.

(bkz: ava giderken avlanmak)
faydasız eylemdir.

türkiye deki ateist kavramı :

"Müslüman olup da işi rast gitmedi diye,

yeter lan ben inanmıyorum"

diyen insanlardan ibaret çünkü.

ateist değil,

atarlı ist hepsi...
-gel abisi biraz konuşalım karnın aç mı evlat?
+hiç affetmem yerim müdür.

(#26439844)

(bkz: mevlüt pilavını kaşık kaşık götüren ateist)
'' evet bu hayırlı günlerce yapılacak en hayırı işlerden biridir. belli kı bu kalbi temiz arkadaşımızın aklıyla oynamışlar ona paravra öğütler vererek aklını çelmişler. buyuk patlama demiş demiş zırvalamışlar. sizde bu genci karşınıza alıp saatlerce konuşursunuz. halbuki tam olarak neden ateist oldugunu kendisi de bilmiyordur kafası karışıktır.
biraz konuştuktan sonra genci ikna edersınız. genç size teşekkur eder sızde sorun degıl diye cevap verirsiniz. '' senin gibi düşünenler olduğu sürece asla dine sıcak bakmazlar. büyük patlama, evrim gibi bilimsel otoritelerin çoğunun doğru bulduğu teorilerin( teori olması aldatmasın) öcü olarak gösterilmesi hem kuran a, hem de akla hakarettir. ayrıca büyük patlamanın felsefi sonuçları tek tanrılı dinleri destekler, ateizmi değil. lütfen bilim ve sorgulama karşıtı olmayın.
https://tr.wikipedia.org/...lsefi_sonu.C3.A7lar.C4.B1
Biz ne kadar muslumaniz ki ateist genci musluman yapacağiz?
bir başkasının inanıp inanması neden bu kadar başkasına dert oluyor anlamış değilim.
hem dinde zorlama olmaz dersiniz hem de bunun için aylarımı harcarım dersiniz.
ikna olmaya ihtiyacı yoktur insanların, saygı görmeye ihtiyacı vardır.
sen saygıyı göster, başka hiçbir şey yapmasan da olur.
bir kişi ancak Allah müslüman yapabilir vesile olmak güzeldir ama bu baş şişirecek şekilde konuşarak değil islamı adam akıllı yaşayarak olur sen öle bir müslüman ol ki sana bakıp müslüman olmak istesin insanlar....
birisini müslüman yapmak hidayete erdirmek Allah'a mahsusdur biz ancak vesile oluruz ama öle konuşarak değil, islamı adam akıllı yaşayarak vesile olabilirsiniz.
bu dünyada pek de iyi bir iş başaramadığı ortada olan bir tanrı'nın öbür dünyasına neden güvenmemiz gerektiğini anlatabilecek olan varsa beri gelsin.
döverek yapmaktansa daha mantıklı yöntemdir.
afedersin de sikerek mi yapaydı?
Susarak müslüman yapmak daha mantıklıdır. Ortamda ilgi azalınca beni kimse siklemiyo bari muslüman olayım diye düşünebilir.amacı zaten ilgiyi kendine toplamak.
zordur efendim.
insansa zaten müslüman olacaktır.
Cidden merak ediyorum, ne söyleyecek. inanmadıgı tanrının gönderdigi iddia edilen kitaptan örnekler mi verecek? Adnan hoca styla evrimi çökertip islam dinine mi baglayacak? Peygamber vefat ettikten 300-400 sene sonra kaleme alınan hadisleri mi kanıt diye sunacak? Evet, ne konusacak?

Müslümanım. Ama yasadigimiz toplumda sadece konusarak inanmayan birine dini kabul ettirecek kalifiyede bir alim olduguna inanmiyorum.
güncel Önemli Başlıklar