bugün

bunu diyebilmemiz gerekmektedir. onlar da bizim insanımız ki bu işin felsefesi ancak ben atatürk hakkında son bin yıllık türk tarihinde hutbe okuyan tek lider olmasından,camii yaptırmasından, özellikle bazı anlarda hafız çağırtıp kur'an dinlemesinden (günlüğünde dahi yazmaktadır) 2 çocuk hristiyan oldu diye bursa amerikan kolejini kapatmasından,mason localarını kapatmasından , misyonerliği yasaklamasından ve hatta 3 kısa bir ömür yaşamış kardeşinin olduğuna kadar bir çok şeyi bu insanlar sayesinde öğrendim. onlar çamur attıkca ben bu yüce insanı daha çok araştırıyorum hırslanıyorum. iyi ki varsın şakirt.

hem onlar olmasa nasıl onları görüp halimize şükredeceğiz.

+olum bak o adamın adı kamal!
-kamal halka mal olmuş demektir
+ibranice'de put demektir
- atatürk'ün nüfus cüzdanında 2. a nın üstünde inceltme işareti vardr.

gibi olası diyaloglarla şakirtle kemalist kendilerini eğitmekte bilgilendirmektedir.
şakirdlerin, söz konusu kişinin sevgisine muhtaç olmadıkları gibi, nefretini de umursamadıkları gerçeği kendisine hatırlatılması gereken kişinin zımbırtısı. ama bunu yaparken de bu toy arkadaşı üzmemeye özen göstermek gerek...
zarar gelmeyeceği muhtemel kişilerin, herkes tarafından sevilmesi gerektiğidir.
her fırsatta atatürk'e söven laikliğe giydiren şakirtleri seven atatürkçü, atatükçü değildir bu da böyle biline!