bugün

nasıl bir fakirsem 1 tane bile yok lan diye iç çektirten söylemdir. millet gemiciklerden filo kuruyor bizim daha tek arabamız yok lan..
ikisini satıp gemicik de alabilirler oysa.
Kendi çetesindekilerden başlıyor sizden bizden değil. .heyecan yapmaya mahal yok. .
bir rte vecizesi olarak kenarda duran cümle. kendisi kriz yok diyordu bunu da unutmayalım. yakın zamanda olur da işler düzelirse şöyle diyecektir;

"ben hiçbir yerde israf demedim, refah dedim".
Bugün aynısını mezarcı bir emmi söyledi. Bir yakınım vefat etti dün. Bende gidip mezarcı buldum sabah 6 da mezarlığa aldım götürdüm kazıp hazırlaması için gömdukten sonra tabi mezarciyi evine götürdüm o sırada trafik yoğundu aynı şeyi 65 yaşındaki mezarcı emmi de söyledi.

Bir cumhurbaşkanına ihtiyaç yok.
Neyse sıra size de geldi...
inin lan arabadan!
kendisine 1000 odalı saray yaptıran kişinin söylemi.
hayır bir kaç ay önce aksini söyleyip; "bir evde 2-3 araba olmasını ekonomik zenginliğe" bağlamıştı.

ee, dün dediğini de bugün dediğini de alkışlayan var. adam ne yapsın.
benim bisikletim bile yok lan birde 2-3 araba diyor.
aynı kişi nisan ayında 2-3 arabalı aileleri örnek göstererek refah seviyesinin ne kadar üstün olduğunu söylemişti.

(bkz: bir başbakan iki erdoğan) ama artık cumhurbaşkanı belki de başkan.
Kimine göre zenginin malı fakirin cenesini yorarmış.
Rte'nin çelişki dolu ifadelerinden yenisi... Ulan, yoruldum artık, tükendim be! Bu milletin hakettiği yönetici, lâyık olduğu cumhurbaşkanı bu mudur yahu?! Arkadaş, yüce türk milleti, yüksek ırkın başı böyle mi olmalı? Bir halkın aklıyla, vicdanıyla ve ahlaki değerleriyle bu kadar çelişen bir insan; nasıl olur da birbiriyle tutarsızlık içinde olan onca ifadeye rağmen halen takdir görmeye devam edebilir yahu? Ulen dağı taşı ısırıcam sinirden, kendimi skicem asabiyetten! Vatandaş da skine takmıyor ya olan biteni, zıtlık içinde cebelleşen ifadeleri; valla en çok da o koyuyor adama.