bugün

(bkz: ian gallagher)
türk usulü, kapatıp açınca da düzelmeyen ruh arızası.
lityum kapsulleri alırlar. sevdimi fena bağlanırlar.
kendisini geçtim ailesi ve arkadaşları için hayatı çekilmez hale getiren hastalık.

muzdarip olan mutlaka ilaç tedavisi görmelidir yoksa çevresi kalmaz yalnız bir insan olarak yaşar ve ölür.

bir de mevsim geçişlerinde tetiklenir aman dikkat.

edit: nesini eksilediğini çok merak ediyorum.
sahip olduğum rahatsızlık, aniden çok uyumak, yemek, deprsiflik ve yorgunluk sonrası gelen enerji özgüven ve cins cins tutarsız davranışlar, insanlara ayak uyduramamak ve asla düzgün ilişkiler kuramamak.
spor yapın hiç bir sıkıntınız kalmaz gençler ,işte bunlar hep kös kös oturmaktan ve o uyuşukluk veren ilaçları kullanmaktan.
Hasta mani döneminde saçını maviye boyayıp arabasını satıp kumar oynayabilir, kredi çekip alışveriş yapabilir, bu dönemini günde 2 saat uyuyarak geçirebilir, depresyon döneminde tam tersi yataktan çıkmayıp kimseyle konuşmaz istemez, psikiyatrist odaya hasta girdiğinde saçı bakımsız ama değişik bir renk, giyinişi biraz tuhaf birisi girdiğinde geçmişte mani dönemini yaşayıp depresyon dönemine girmiş biri olduğunu o an anlar.
iki uçlu bozukluk demek, duygular cok uçlarda yaşanıyor, ya çok çok üzülüyor, ya da aşırı seviniyor.

bir dönem günlerce uyunmuyor ve yenmiyor, bir dönem sadece uyunuyor iki günde 36 saate varabiliyor.

halk arasında manik depresif olarak biliniyor.

bipolar birinde; mani anında ani duygu değişikliği, hızlı sinirlenme çabuk sönme, aniden mutluluk ve üzülme anı, kısa zamanda aynı olaya farklı tepkiler vermek, cinsel yönelimli libido artısı, kendinde zarar verme davranışı ve aşırı özgüven gözleniyor, depresif psikolojide intihar riski fazla, çok çok hayata devam edilemeyecek kadar bir bitkinlik uyku, özgüvensizlik..

sürekli değişen duygudurum degisimi şizofrene sebep oluyor, bipoların ileri derecesi şizofrenidir. bu sebeple her üç bipolardan biri hastaneye yatar.

arkadaş ilişkileri ve aileyle olan bağda kopukluk yaşanıyor, bizzat çok zorlanıyorum. bir hafta içinde denizli pamukkale üniversitesinde iki veya üç haftalığına kliniğe yatacağım, tedavide etkili olacağına inanıyor psikiyatrim.
abisi şizofreni olan hastalık.

tedavisi vardır. ama hasta sürekli ilaç ve doktor kontrolünde olmalıdır. beyne elektrik vererek hafıza silinmesi tedavide uç noktadır.

tedavi konusunda bilgi isteyen olursa mesaj kutumu yeşillendirebilir.
(bkz: manik depresif)
yeni aldığı prozac inin fotoğrafını büyük bir gururla sanalda paylaşan orospu evlatlarının sahip olmadığı hastalık.çocuklarınıza ilgi gösterin sevgililerinizi sevin.bu bipolar show sorunu çözülmüş olur.

lafım bunu show haline getirenlere.
(bkz: Özel mesaj almak isteyen yazarlar)

Hallederim özelden yazın......
Sözlükte tanıdığım kızların %90 nında olan sorun.
Dengesizmiyim lan ben? Yada psikopat. Neyse bu olmayım yeter,ismi çok ciddi bir hastalık gibi.
Siklotimi hastası olarak ileride kendimi gördüğüm nokta.
manik ve depresif atakların görüldüğü hastaliktir. insan iki farklı uçta gezinir. bi cok mutludur bi çok depresiftir.
kısa film..
https://www.youtube.com/watch?v=n8bVcOd1kAQ
psikolojik bir rahatsızlıktır. (bkz: manik depresif)

ırsi ve çevresel sebeplerden kaynaklanabilir.

tedavisi hiçbir zaman bitmez fakat tetiklediği travmatik duygular, tepkiler azaltılabilir.

bu rahatsızlık farkedilmediği sürece sürekli ilerler.
kişinin tabiri caizse bir günü öbür gününü tutmaz.

kişi rahatsızlığın manik evresinde; çok neşelidir, güçlüdür, para harcama isteği ve durumu oldukça yüksektir, çok yükseklerden uçar, çok hayal kurar, kolay kolay umutsuzluğa kapılmaz, hep olumludur.
depresif evresinde; karamsardır, mutsuzdur, kolay kolay uyuyamaz, sosyalleşme eğilimi yoktur, elde ettiği başarılardan tatmin olmaz, hiçbir şeyden zevk almaz.

tedaviye geç kalınmamalıdır.
Manik depresif olarakta bilinir.
erkeklere de özelden yardımcı olunuyor mu acıba?
bir hastalık.
54 yaşındaki Lynn Hodges'ın evini ve tüm varlığını kaybetmesine neden olmuştur.

bir gün 103 bin değerinde bir elmas satın alıp daha sonra da aynı elması tuvalete atıp, sifonu çekmesi bu hastalığının en büyük örneğidir.

http://www.haberturk.com/...en-tum-varligini-kaybetti
yaygın anksiyete kadar olmasa da sıklıkla rastlanılan bir ruhsal rahatsızlıktır. yakından tanıdığım birinde şizofren paranoyak bozukluğu ile eş zamanlı yaşanır olması ilginçtir. kendine ve etrafına yaşamı zindan etmektedir hep.
delibal filminde de işlenmiş olan hastalıktır. sonu iyi bitmedi tabii...
Şaka gibi bir şey. Doktorun bana koyduğu tanı. Doktoruma göre ben bir manyak'mışım. Nasıl yani dediğimde, bunca hızlı yaşamın ve bir anda değişen fikirlerin karakterinden değil hastalığından dolayı dedi. Peki ya günlerce evden çıkamayışım saatlerce yatakta hareketsiz kalışım deyince de bu da depresif dönem dedi. Nihayetinde ben doktora inanmadım, hasta olduğumu hiçbir zaman kabul etmedim ve ilaçları kullanmadım.

Şimdi bu sabah ben bu başlıkta ne arıyorum derseniz, bir teselli arıyorum. Okuduğum sayfalarca entry ya da belirtinin bende de olmadığına dair bir kanıt arıyorum. Ama bulamadım, burada azı var çoğu yok bana dair. Bir türlü doktorumu yenemedim. Kapana kısılmış hissediyorum şu an, sanırım ben de üşütüğün biriyim ama yine de o tedaviyi olmayacağım. Ben tedaviden daha kesin çözümlere inanırım çünkü. Vesselam...
Tedavi olunmazsa kişi intihar bile edebilir.

Tehlikenin farkında mısınız!